Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla27.08.18 (21:51)

Zwierzęta zamieszkały w wisielcu. Niezwykły przypadek z Dolnego Śląska

Gniazdo pszczół, os i wiewiórki znaleziono w zwłokach mężczyzny, który prawdopodobnie popełnił samobójstwo lata temu.
nn / Shutterstock.com

Przypadkiem dokonano odkrycia. Zespół naukowców z Wrocławia przeanalizował niezwykły przypadek gniazdowania kilku gatunków zwierząt we wnętrzu częściowo zmumifikowanych zwłok ludzkich - poinformował serwis "Nauka w Polsce". Pełne wyniki badań opublikowano w "Forensic Science International".

Zwłoki wisiały na drzewie niezauważone przez 13 lat. W 2016 roku na Dolnym Śląsku ktoś przypadkiem dostrzegł ciało mężczyzny - prawdopodobnie samobójcy - wiszące na wysokości 25 m w koronie świerku .

REKLAMA

Stały się "domem" dla kilku gatunków zwierząt. Naukowcy z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu znaleźli w zwłokach gniazda pszczoły miodnej, osy zwyczajnej i wiewiórki pospolitej.

Było częściowo zmumifikowane. Ciało mimo upływu lat było w dość dobrym stanie. Zdaniem naukowców wpłynęło na to kilka czynników.

Przede wszystkim nie miało kontaktu z drapieżnikami i padlinożercami. Warunki atmosferyczne w koronie drzewa również odegrały pewną rolę, tak jak pionowa pozycja ciała oraz fakt, iż zmarły miał na sobie dwie pary spodni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: "Klątwa Jagiellończyka". Naukowcy, którzy ekshumowali króla, zaczęli kolejno umierać

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij