Łukasz Dynowski
|

Żydzi ogłosili wyniki: "Polska najbardziej antysemickim krajem świata"

2075 reakcji
4
44
2027
Podziel się

Polska jest najbardziej antysemickim krajem na świecie – wynika z nowego badania organizacji żydowskiej ADL, która działa w Stanach Zjednoczonych. Również w RPA, na Ukrainie i na Węgrzech antysemityzm jest ciągle żywy, ale to Polska znajduje się na szczycie niechlubnego rankingu.

polska żydzi antysemityzm
polska żydzi antysemityzm (East News, MAREK LASYK/REPORTER)

Prawie połowę Polaków można uznać za antysemitów – twierdzą autorzy badania. Aż 48 proc. badanych z naszego kraju ma antysemickie uprzedzenia. Liga Antydefamacyjna (ADL) z siedzibą w USA, która przeprowadziła badanie, nieco niżej sklasyfikowała RPA (47 proc.), Ukrainę (46 proc.) i Węgry (42 proc.).

"Żydzi mają zbyt dużą kontrolę nad globalnymi mediami". To jedno z jedenastu stwierdzeń, z jakimi ADL skonfrontowała badanych. Ci mogli odpowiadać, wybierając ze sformułowań "prawdopodobnie prawda" i "prawdopodobnie fałsz". W ten sposób mierzono stopień antysemityzmu w poszczególnych krajach.

Szczególnie jedno stwierdzenie wzbudziło emocje Polaków. 74 proc. badanych zgodziło się ze stwierdzeniem, że Żydzi mówią za dużo o tym, co ich spotkało w czasie Holokaustu. Inne zdania, przed którymi postawiono badanych, to np.: "Żydzi mają zbyt dużą siłę w świecie biznesu"; "ludzie nienawidzą Żydów ze względu na ich zachowanie"; "Żydzi mają zbyt dużą kontrolę w rządzie USA".

Te wyniki stanowią jasny sygnał alarmowy, że trzeba jeszcze dużo zrobić w kwestii edukacji dużej części populacji w tych krajach, aby zwalczyć bigoterię, a także zająć się problemami bezpieczeństwa tam, gdzie mnożą się przypadki przemocy – powiedział Jonathan Greenblatt, dyrektor generalny Ligi Antydefamacyjnej.

Najlepiej w badaniu wypadła Szwecja. Antysemityzm przejawia tam 4 proc. badanych. W sumie ADL zapytała o zdanie ponad 9 tys. ludzi z 18 państw. Badanie przeprowadzono między kwietniem a czerwcem, głównie telefonicznie – poinformował izraelski dziennik "Ha-Arec".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

2027
4
44
KOMENTARZE
(2027)
123
2 miesiące temu
Polska przez wieki była najbardziej tolerancyjnym Państwem na świecie. Wystarczy popatrzeć na statystyki ilu żydów zamieszkiwało Polskę przed wojną. Niech zgadnę kto za tym stoi - może Soros.
jest git
2 miesiące temu
dobrze byłoby żydów spytać : jakiego narodu nielubicie najbardziej? I będzie naukowy dowód na ich antypolonizm, antyarabizm,antygermanizm,rusofobie, ukrainofobie, persofobie
gość
2 miesiące temu
Tylko jeden głos przeważył o tym, że językiem urzędowym w Izraelu nie jest j.polski! A teraz tak plują na kraj, w którym przebywali setki lat! Obłuda i nienawiść tego narodu do wszystkiego, co polskie napawa obrzydzeniem!
Polak
2 miesiące temu
Kiedy nam oddadzą biliony w złocie nie zapłaconych podatków polskim królom? Są dokumenty.Kilkaset lat nie płacili.
gość
2 miesiące temu
Susłow, Tichonow, Sorokin... niby rosyjskie nazwiska ale pochodzenie już nie! Ci mordercy polskich oficerów w Katyniu dożywali swych dni w Izraelu!
Najnowsze komentarze (2027)
Gość-ZIBI
miesiąc temu
Ajwajku czemu wykasowałeś bardzo prawdziwy komentarz.
Dumna
2 miesiące temu
Rozpiera mnie dumą :)
Eu
2 miesiące temu
Dlaczego z powodu potwierdzenia prawdy i szczerości ktoś jest antysemitą ? Po co to wogóle -żydzi są ogólnie lubiani -dlatego w niemczech czy Francji wszędzie gdzie przebywają są pilnowania przez stałe patrole policji i wojska, ciekawe dlaczego są tak pilnowania, w naszym kraju nie ma takiej potrzeby....po co było ich ratować z narażeniem zycia
Mikolaj
2 miesiące temu
Człowiek ma prawo wyboru kogo ma lubic lub nie niemożna nikogo na siłe do czegoś zmuszać !!.a ja raczej noe tesknie za nimi im sie wydaje że cała Polska to ich własnosc i że wszystko sie im należy .Ja niemam zamiarubczuć sie jak obywatel drugiej lub czeciej kategori we własnym kraju tak jaknto jest w : Niemczech,Angli ,lub Franci !!!
Honorowa reli...
2 miesiące temu
Żydzi mają rację. I przynajmniej są honorowi , ta religia nie żebrze pieniędzy z Unii Europejskiej i nie jest jej utrzymankiem
mili/mikado
2 miesiące temu
Polacy, Bracia! zróbmy, co w naszej mocy, by opinia adl, nabrała wszelkich cech prawdy. by nie były to tylko słowa. postarajmy się wypełnić je treścią adekwatną do opinii!
abuksan
2 miesiące temu
Przecież nie ma obowiązku kochania Żydów. Nad Żydówkami mógłbym jeszcze się zastanowić.
Gość
2 miesiące temu
Ratunku, to już nudne.
Polak
2 miesiące temu
To dlaczego cały czas rocznie ponad 30 000 żydów otrzymuje Polskie obywatelstwo? Czyżby tutaj mieli swój drugi rząd?
Polak.
2 miesiące temu
Oj grabicie sobie, grabicie.
Loki
2 miesiące temu
Skoro na całym świecie jest tyle antysemityzmu co to jest z tym narodem jest nie tak ?
hary-63
2 miesiące temu
won kundle.
Ostatni człow...
2 miesiące temu
Jeśli to prawda (bo żyd co mordą ruszy to skłamie) to jestem bardzo dumny z tego 1 miejsca.
anka
2 miesiące temu
Wlasnie czytalamartna www.dakowski.jak 3 zydowskich sędziow i żydowka Wolinska prokurator, zamordowali gen.Nila- Fieldorfa
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić