Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Żydzi ogłosili wyniki: "Polska najbardziej antysemickim krajem świata"

2037
Podziel się:

Polska jest najbardziej antysemickim krajem na świecie – wynika z nowego badania organizacji żydowskiej ADL, która działa w Stanach Zjednoczonych. Również w RPA, na Ukrainie i na Węgrzech antysemityzm jest ciągle żywy, ale to Polska znajduje się na szczycie niechlubnego rankingu.

polska żydzi antysemityzm
polska żydzi antysemityzm (East News, MAREK LASYK/REPORTER)

Prawie połowę Polaków można uznać za antysemitów – twierdzą autorzy badania. Aż 48 proc. badanych z naszego kraju ma antysemickie uprzedzenia. Liga Antydefamacyjna (ADL) z siedzibą w USA, która przeprowadziła badanie, nieco niżej sklasyfikowała RPA (47 proc.), Ukrainę (46 proc.) i Węgry (42 proc.).

"Żydzi mają zbyt dużą kontrolę nad globalnymi mediami". To jedno z jedenastu stwierdzeń, z jakimi ADL skonfrontowała badanych. Ci mogli odpowiadać, wybierając ze sformułowań "prawdopodobnie prawda" i "prawdopodobnie fałsz". W ten sposób mierzono stopień antysemityzmu w poszczególnych krajach.

Szczególnie jedno stwierdzenie wzbudziło emocje Polaków. 74 proc. badanych zgodziło się ze stwierdzeniem, że Żydzi mówią za dużo o tym, co ich spotkało w czasie Holokaustu. Inne zdania, przed którymi postawiono badanych, to np.: "Żydzi mają zbyt dużą siłę w świecie biznesu"; "ludzie nienawidzą Żydów ze względu na ich zachowanie"; "Żydzi mają zbyt dużą kontrolę w rządzie USA".

Zobacz także: Zobacz też: Marek Jakubiak o antysemityzmie na Marszu Niepodległości

Te wyniki stanowią jasny sygnał alarmowy, że trzeba jeszcze dużo zrobić w kwestii edukacji dużej części populacji w tych krajach, aby zwalczyć bigoterię, a także zająć się problemami bezpieczeństwa tam, gdzie mnożą się przypadki przemocy – powiedział Jonathan Greenblatt, dyrektor generalny Ligi Antydefamacyjnej.

Najlepiej w badaniu wypadła Szwecja. Antysemityzm przejawia tam 4 proc. badanych. W sumie ADL zapytała o zdanie ponad 9 tys. ludzi z 18 państw. Badanie przeprowadzono między kwietniem a czerwcem, głównie telefonicznie – poinformował izraelski dziennik "Ha-Arec".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2037)
Arek3
2 lata temu
To teraz już nie wiem czy śmiać się czy płakać? Od poniedziałkowej, porannej kawy mam problem. No nie da się o paniskach zapomnieć.
polski ułan
2 lata temu
Polska to jest przecież najbardziej tolerancyjny kraj świata jak i teraz jak i w przeszłości . Ilu ludzi uciekało do Polski żeby uchronić się przed prześlodawaniami ze względu na religię narodowość a część z nich było żydami !. Chroniliśmy ich przed Niemcami podczas wojny, a tylko w Polsce były kary śmierci za ukrywanie żydów , ale i tak chroniliśmy a większość uhonorowanych orderem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata to Polacy .Więc jak to wychodzi że my jesteśmy określani jako popleczników Hitlera i że my razem z Hitlerem mordowaliśmy żydów JAK To Francja była odpowiedzialna za przewóz żydów z zachodu do Oświęcina a że są u nas tyle obozów jest do wytłumaczenia bo Hitlerowcy wybudowali tyle obozów bo mieszkało u nas ponad 3 miliony żydów . A jak chcecie w to uwierzyć to obejrzyjcie historię bez cenzury
3333
2 lata temu
a pejsy myślą że Japonia zapomniała o dwóch bombkach atomowych
CNNNC
2 lata temu
Zydzi naie chca byc wdzieczni . Najbardzie Zydom pomagali Polacy ale Zydzi nie chca byc wdzieczni Polakom .
Stanisław
2 lata temu
A Salomon Morel najporządniejszym Żydem na całym Świecie.
sasanka
3 lata temu
Może czas się rozstać ,przecież mają swoją ojczyznę .
gdffg
3 lata temu
bez Piłsudskiego i Andersa nie byłoby Izraela, o dziwo to polacy wyszkolili zydów walczacych o Izrael
bazyli
3 lata temu
I dlatego też najwięcej Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata jest POLAKÓW - antysemitów, którzy ratowali Żydów od zagłady ryzykując życiem swoim i całych swych rodzin...
bazyli
3 lata temu
Nic nowego. Antysemityzm to takie słowo - wytrych używane w celu wywierania nacisków na tzw. opinię światową. Jak ktoś wypowie się nie po linii uznawanej przez państwo Izrael - od razu otrzyma łatkę antysemity. Schemat powielany przez dziesięciolecia - nic nowego.
dismos
3 lata temu
No nareszcie wiadomo kto decyduje o tym kto jest antysemita a kto nie! ;-) Ale za odpowiedni geldu dadzo certyfikat filosemity do siódmego pokolenia ;-)
Gość-ZIBI
3 lata temu
Ajwajku czemu wykasowałeś bardzo prawdziwy komentarz.
Dumna
3 lata temu
Rozpiera mnie dumą :)
Eu
3 lata temu
Dlaczego z powodu potwierdzenia prawdy i szczerości ktoś jest antysemitą ? Po co to wogóle -żydzi są ogólnie lubiani -dlatego w niemczech czy Francji wszędzie gdzie przebywają są pilnowania przez stałe patrole policji i wojska, ciekawe dlaczego są tak pilnowania, w naszym kraju nie ma takiej potrzeby....po co było ich ratować z narażeniem zycia
Mikolaj
3 lata temu
Człowiek ma prawo wyboru kogo ma lubic lub nie niemożna nikogo na siłe do czegoś zmuszać !!.a ja raczej noe tesknie za nimi im sie wydaje że cała Polska to ich własnosc i że wszystko sie im należy .Ja niemam zamiarubczuć sie jak obywatel drugiej lub czeciej kategori we własnym kraju tak jaknto jest w : Niemczech,Angli ,lub Franci !!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić