Wróć na
Łukasz Dynowski
|
aktualizacja

Żydzi uratowali życie naziście. "Trzeba pomagać każdemu"

310
Podziel się

W Bostonie w USA grupa młodych Żydów pomogła uratować przed utonięciem mężczyznę, który miał na ręce nazistowski tatuaż. Gdyby nie ich reakcja, mężczyzna najprawdopodobniej by zginął. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Żydzi uratowali życie naziście. "Trzeba pomagać każdemu"
(NBC10 Boston)
bCZHBtkl

Nastolatkowie są uczniami jesziwy. To ortodoksyjna żydowska uczelnia przeznaczona dla chłopców. Kiedy przed kilkoma dniami zobaczyli ciało unoszone przez wodę w Chestnut Hill Reservoir, bez zastanowienia zawiadomili patrolującego okolicę policjanta.

Zderzenie dwóch światów. Funkcjonariusz Carl Mascioli wyciągnął mężczyznę z wody. Relacjonuje, że kiedy to robił, zauważył swastykę wytatuowaną na jego ręce. Gdy poszkodowany doszedł już do siebie, policjant nie omieszkał mu powiedzieć, że życie uratowali mu Żydzi.

Dałem temu dżentelmenowi do zrozumienia, że czasami sprawy przybierają nieoczekiwany obrót – powiedział funkcjonariusz w rozmowie z NBC10 Boston.

bCZHBtkn

Zobacz też: Lekarze przechytrzyli nazistów

Nastolatkowie nie żałują, że pomogli. Nie otrzymali zgody na udzielenie wywiadu telewizji, ale mieli wiadomość dla uratowanego, o której przekazanie poprosili policjanta. Carl Mascioli zaznaczył, że mężczyzna nie miał już wiele czasu i gdyby nie młodzi Żydzi, najpewniej by nie przeżył.

Chcieli tylko, żeby wiedział, że życie pomogło mu uratować czterech młodych Żydów. Dobry uczynek to dobry uczynek. To część życia. Powinniśmy pomagać każdemu – oznajmił funkcjonariusz.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

bCZHBtkt
bCZHBtkO
KOMENTARZE
(310)
ziel
rok temu
Nie kłamcie - nie uratowali ,a jedynie zawiadomili policjanta!
Eric
rok temu
Swego czasu zobaczyłem człowiela płynacego w Odrze, zadzwoniłem na policję I ci go później wyciagnęli z wody. Nigdy nie pomyślalem o tym w ten sposób, że to ja go uratowałem.
Hipo123
rok temu
Conwy tutaj za brednie opowiadacie. Żydzi swoich na śmierć wydawali żeby uratować swoj tyłek i mogą to robić wedle swojego prawa i religii. Ocieplacie ich wizerunek po aferze z 447? My już wiemy jacy oni są od naszych babć i dziadków
bCZHBtkP
Jaś
rok temu
Ratowali po żydowsku powiadomili policjanta!!! doskonały dowcip.
jb
rok temu
to jest właśnie heroizm żydów, a w świat poszło że gościowi życie uratowali , żenada, żenada !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Najnowsze komentarze (310)
jjj
9 miesięcy temu
szkoda że tak ochoczo nie ratowali Polaków na Kresach po wkroczeniu Sovietów od 17.09.1939 do 221.06.1941
mumu
rok temu
zydzi nie muszą ratować goja, a w szabas jest to wręcz grzech
8 pasażer zom...
rok temu
Ofiarnośc, bohaterstwo i niezłomna postawa tych młodych, pięknych przedstawicieli Narody Wybranego budzi nadzieje na lepsze jutro, tak bez zastanowienia, nie bacząc na trudności wyciągnąc telefon i wykrecic 911. Brawa pięciu bohaterom: jeden mocno dzierzył telefon miotany wiatrem, drugi walecznie wystukał trzy cyfry, trzeci ze spokojem umysłu podał dokładne dane dotyczące miejsca, czwarty z lornetką podawał bezpośredni przebieg wydarzen a piąty zabezpieczał całą akcję rezerwowym telefonem.
Polak
rok temu
Nie wierzę żeby żyd ratował kogokolwiek ! , żydzi potrafią tylko zabijać obcymi rękami przykłady : Bandyta brat michnika skazywał na śmierć Polskich żołnierzy AK , inwazja na Irak i inne interwencje wykonane USRaelskimi rękami . To falszywy naród.
"bez zastanow...
rok temu
Dać szpryncom medal "sprawiedliwi wśród narodów świata". Takie BOHATERSTWO nie miało jeszcze precedensu w historii ludzkości.
ewa28v1
rok temu
no oni raczej alarmując policjanta tatuażu nie widzieli,
debeciak
rok temu
miał szczęście że nie był z państwa Palestyny
Bez propagand...
rok temu
To klamstwo!!! Odnosnie tonacego w bostonie .kid.kid. Uratowal tonacego bo zadzwonil po pomoc.ha.ha. Wielka pomoc mi. Dzecko 5 letnie tez by to zrobilo I lepiej
bCZHBtkH
Nie dla roszc...
rok temu
Oczom nie wierze! Co jeszcze napiszecie o wspanialych zydach?! Nadchodzi zydowska okupacja trzeba ocieplic zydowski wizerunek!
Lee
rok temu
przecież żydzi współpracowali z nazistami i w dalszym ciągu składają nazistom hołd - więc o co chodzi ?
Kpiarz
rok temu
Pierwszy raz słyszę żeby Żydzi kogoś uratowali.
Realista
rok temu
Ale pierdoły. Żyd uratowałby człowieka???? Przecież to absurd nad absurdami.
Krys
rok temu
Nazistów lepiej dobijać
obywatel.
rok temu
Boże, jaka nienawiść tkwi w tym głupim polskim narodzie, i to młodzi. Weźcie duży rozpęd o rąbnijcie tymi swoimi durnymi łbami o solidny mur.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić