1000 złotych na dziecko. Oto warunki, które musisz spełnić

8

Istnieje szansa, żeby jednorazowo zgarnąć 1000 złotych na dziecko. Jest to dodatek do zasiłku rodzinnego, który można zdobyć po jego narodzinach. Wyjaśniamy, kto może liczyć na tego typu wsparcie i jak się o nie starać.

1000 złotych na dziecko. Oto warunki, które musisz spełnić
Dodatek z tytułu urodzenia dziecka? Można dostać 1000 złotych (Pixabay)

Czym dokładnie jest dodatek z tytułu urodzenia dziecka? "To dodatek dla rodziców, którym urodziło się dziecko oraz opiekunów, którzy dziecko adoptowali, posiadających prawo do zasiłku rodzinnego" - czytamy na portalu Emp@tia.

Świadczenie ma charakter jednorazowy. Wynosi 1000 złotych.

Przysługuje na każde dziecko (urodzone przy jednym porodzie lub adoptowane w trakcie tej samej procedury adopcji) - podkreśla Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Czy Radosław Majdan chciałby, aby powstał o nim film?

Komu przysługuje takie wsparcie? Mamie lub tacie dziecka; opiekunowi prawnemu dziecka lub opiekunowi faktycznemu dziecka (jeżeli dodatek nie został przyznany jego rodzicom lub opiekunowi prawnemu).

1000 zł dodatku. Jak ubiegać się o pieniądze na dziecko?

Ministerstwo rodziny zauważa, że "dodatek z tytułu urodzenia się dziecka nie stanowi samoistnego świadczenia, a zatem można go otrzymać tylko razem z zasiłkiem rodzinnym".

Wniosek o przyznanie prawa do zasiłku rodzinnego i dodatku z tytułu urodzenia się dziecka należy złożyć nie później niż do ukończenia przez nie pierwszego roku życia. Formularz wniosku o przyznanie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego znajduje się tutaj - dowiadujemy się w serwisie Emp@tia.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić