o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

1000 złotych więcej z ZUS?! Jest na to sposób

6
Podziel się

Już wkrótce Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) zacznie wypłacać emerytom wyższe świadczenia. Okazuje się, że są sposoby, które pozwalają zyskać niemałe środki. Jak o nie zawalczyć?

1000 złotych więcej z ZUS?! Jest na to sposób
Pieniądze (Pixabay)
bECWwsBN

Jak otrzymać więcej pieniędzy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Emeryci mogą się wzbogacić dzięki trzynastkom czy też czternastkom. By je otrzymać, nie trzeba składać żadnych wniosków.

Niesamodzielni mogą uzyskać natomiast 500+. Tutaj są jednak pewne zasady. Maksymalne wsparcie (500 złotych) otrzymają tylko ci, których emerytura nie przekracza obecnie 1025 zł (1200 zł brutto), a od 1 marca - 1066 zł (1250 zł) - wylicza "Fakt".

bECWwsBP

Jest też coś takiego jak matczyna emerytura. Przysługuje ona ojcu lub matce, którzy wychowali co najmniej czwórkę dzieci i nie wypracowali emerytury lub jest ona niższa niż minimalna. W takim przypadku wypłacane jest uzupełnienie do kwoty najniższej emerytury, czyli 1025 zł na rękę.

Można też wnioskować o rekompensatę za ciężką pracę. Ci, którzy przed 1 stycznia 2009 roku przez co najmniej 15 lat wykonywali pracę w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze i stracili możliwość wcześniejszej emerytury, mogą otrzymać rekompensatę do nawet ok. 1000 złotych.

Jak otrzymać więcej kasy z ZUS?

Jest jeszcze szereg innych możliwości na większą kasę z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Chodzi o m.in. doliczenie opieki nad dzieckiem, przeliczenie emerytury, doliczenie pracy na roli, rentę rodzinną i różne dodatki do emerytury.

bECWwsBV
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECWwsCq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
stoczniowiec
3 miesiące temu
Zapytajcie panią Krzywy......./ coś tam / to powie jakim sposobem uzyskać wyższą emeryturę !
Nana
7 miesięcy temu
I tak wielkie nic pracujesz uczysz się,a na stare lata glodujeszbo pracodawca za małe składki płacił, bo ty za małe rolowanie rolowanie.
Kiki
7 miesięcy temu
Emerytura matczyna to jest jakaś kpina Urodziłam 3 dzieci Pracowałam 42 lata A ta co nie przepracowałam nawala nawet roku ma mieć emeryturę to jest pkina
bECWwsCr
Paweł
7 miesięcy temu
Tak jak wypłata 500+ to niewypał tak samo dla emerytów 500+ po co było pracować i mieć grosz więcej niż 1025 bo teraz będą dostawać więcej od tych którzy uczciwie przepracowali a dostaną figę. Inni dwiema łapami biorą na dzieci 500+ i inne zapomogi a pracować się nie chce a ciekawe co na starość znowu trzeba będzie dokładać ciekawe do kiedy z jednych będą zdzierać aby obdarowywać drugich a wzrostu urodzeń nie ma i jeszcze podatek od czego trzeba podnieść.
florek
7 miesięcy temu
ZABRAC UKRASC PRZYWLASZCZYC ??CZY JAROSLAW WIELKI DA ZE SWOICH ZAROBIONYCH CZY Z UNI
robocop56
7 miesięcy temu
A kto placi za te wszystkie kombinacje ???
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić