aktualizacja 

17 marca to niedziela handlowa? Sprawdź, gdzie zrobić zakupy

10

Czy jutro wypada niedziela handlowa, czy może jednak niehandlowa? Gdzie będzie można zrealizować zakupy w dniu 17 marca 2024 roku? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

17 marca to niedziela handlowa? Sprawdź, gdzie zrobić zakupy
Czy 17 marca to niedziela handlowa? (Getty Images, Oscar Wong)

Już od jakiegoś czasu w Polsce funkcjonują dość rygorystyczne przepisy dotyczące zakazu sprzedaży w niedziele oraz święta. To oznacza, że zwykle niemożliwe jest zrobienie zakupów w dużych marketach podczas drugiego dnia weekendu.

Najprawdopodobniej aktualny rząd wprowadzi jakieś modyfikacje tych przepisów. Na chwilę obecną jednak obowiązują normy, z którymi Polacy są już doskonale obeznani.

Wielu osobom weszło w nawyk unikanie planowania zakupów na niedzielę. Z reguły w ten dzień największe placówki handlowe pozostają nieczynne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bartosz Bednorz zdradził, co łączy go z Maffashion. "Mamy bardzo dobre relacje"

Warto wyraźnie zaznaczyć, że jutro (17 marca) wypada tzw. niedziela niehandlowa. Wobec tego nie będzie szans na zakupy w takich sklepach jak np. Biedronka czy Lidl. Ponadto zamknięte będą punkty należące do sieci takich jak między innymi Kaufland, Pepco, Auchan, Carrefour, Kaufland, Aldi oraz Tedi.

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobić zakupy 17 marca?

Gdzie można zrobić zakupy wtedy, gdy obowiązuje zakaz handlu? W awaryjnych sytuacjach można skorzystać z kilku rozwiązań. Otwarte są oczywiście duże stacje paliw, ale i małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić