Poznajcie Karola z Podlasia. Ten 19-latek robi coś wspaniałego

16

19-letni Karol Franciszkowicz z Półkośnik na Podlasiu to młody, zdolny krawiec. Chcąc dbać o środowisko, daje drugie życie starym ubraniom. Swoim talentem błyszczy na licznych konkursach. Jego marzenie to uszycie szalonej kreacji dla Maryli Rodowicz. Historia nastolatka to nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Poznajcie Karola z Podlasia. Ten 19-latek robi coś wspaniałego
19-letni Karol (Facebook ZSTIO w Białymstoku)

19-latek z Podlasia to obiecujący krawiec. Oprócz wykorzystania swojego talentu do szycia dba o planetę.

Przerabianie ubrań jest czymś na topie w dzisiejszych czasach. Ludzie maja dość masówki z Chin i sieciówek. A przerabianie ubrań daje duże możliwości i satysfakcji z tego, że z czegoś, co się wygrzebało za grosze, można stworzyć coś, czego nikt inny nie ma - mówi 19-letni Karol Franciszkowicz.

Młodziutki Karol twierdzi, że szyte masowo ubrania często są źle skrojone. Dodatkowo tworzone są ze złych jakościowo materiałów, które szybko się psują.

Klienci coraz chętniej korzystają z możliwości nabycia czegoś, co się nie rozpruje po dwóch praniach - dodaje nastolatek.

Krawiec reprezentuje tzw. trend "slow fashion" - stawianie na jakość ubranie, a nie ilość. Dzięki temu to rzemiosło przechodzi właśnie renesans. Już nie mówiąc o zbawiennym wpływie tej mody na środowisko.

Dawanie drugiego życia rzeczom, na przykład wygrzebanym z lumpeksu, często wymaga ręki krawca - przekonuje.
Przez przerabianie starych rzeczy nie zaśmiecamy naszej planety, co jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach, gdzie góry wyrzucanych ubrań rosną w mgnieniu oka - tłumaczy 19-latek.

Karol zawsze wolał szyć niż np. grać w piłkę jak chłopcy w jego wieku. Już w gimnazjum wyprosił, by rodzice kupili mu pierwszą maszynę do szycia. I nic dziwnego - robótki ręczne ma w genach!

W rodzinie miałem mnóstwo talentów manualnych. Mój dziadek i brat dziadka byli nawet kuśnierzami. I to takimi znanymi w całym kraju - chwali się chłopak.

Nastolatek może pochwalić się nie tylko talentem przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Ma bowiem już pierwsze sukcesy w modowych konkursach - zdobył trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie "Fashion in Białystok" i Mistrzostwach Szycia w Polsce.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić