2700 zł ulgi na dziecko. Dla niektórych to ostatni raz

14

Niebawem składać będziemy zeznania podatkowe. Wielu rodziców tradycyjnie skorzysta z tzw. ulgi prorodzinnej. Wszystko wskazuje na to, że niektórzy będą mogli to uczynić po raz ostatni.

2700 zł ulgi na dziecko. Dla niektórych to ostatni raz
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Peter Cade)

Rozliczenia podatkowe będziemy mogli składać w Urzędzie Skarbowym od 15 lutego. W trakcie rozliczenia możemy oczywiście skorzystać z różnych ulg podatkowych.

Jedna z nich to ulga prorodzinna. Potocznie nazywana jest ona ulgą na dziecko. Przysługuje nie tylko biologicznym rodzicom, ale i opiekunom czy rodzicom zastępczym.

Można z niej skorzystać na każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat. Jest też szansa na ulgę wtedy, jeśli dziecko do 25. roku życia ciągle się uczy, a jego dochody nie przekraczają 3089 zł.

Jak wysoką ulgę można otrzymać? Na pierwsze dziecko jest to 1112,04 zł, a na czwarte i każde kolejne - 2700 zł.

Koniec z ulgą na dziecko? Polski Ład znów miesza

Niestety, rodzice będą mogli skorzystać z ulgi prorodzinnej w dobrze nam znanej formie jeszcze tylko w tym roku. Wszystko dlatego, że Polski Ład zmienił kwotę wolną od podatku - obecnie wynosi ona 30 tys. zł w skali roku.

Wszyscy, którzy zarabiają najniższą krajową, nie będą mieli w związku ze zmianą potrącanych zaliczek na podatek. Niestety, aby móc skorzystać z rozliczenia, składki takich rodziców musiałyby wynieść przynajmniej tyle, co ulga prorodzinna a przy niskich dochodach to nierealne - wyjaśnia edziecko.pl.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić