28 stycznia to niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?

3

Z pewnością nie brakuje osób, które zastanawiają się, czy w tę niedzielę będzie można zrobić zakupy. Czy 28 stycznia 2024 roku to niedziela handlowa, czy może jednak niehandlowa? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

28 stycznia to niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?
Czy 28 stycznia to niedziela handlowa? (Pixabay)

Już od dłuższego czasu w naszym kraju obowiązują zaostrzone regulacje w zakresie zakazu handlu w niedziele i święta. To sprawia, że zazwyczaj w drugi dzień weekendu nie ma szans na zrobienie zakupów w większych sklepach.

Pozamykane są punkty takich sieci jak Biedronka, Lidl, Kaufland, Pepco, Carrefour oraz Dino. Czy podobna sytuacja będzie miała miejsce w dniu 28 stycznia?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Czy Tusk wróci do Brukseli? Były polityk PO: "Ja wiem, że takie plotki"

Tutaj mamy miłą niespodziankę. Okazuje się bowiem, że 28 stycznia 2024 roku wypada niedziela handlowa! Swobodnie będzie można zatem robić zakupy.

Gdzie zrobić zakupy, gdy wypada niedziela handlowa?

28 stycznia to niedziela handlowa. Mimo to warto przypomnieć, gdzie można zrobić zakupy wtedy, gdy obowiązuje zakaz handlu. W awaryjnych sytuacjach można skorzystać z kilku rozwiązań. Otwarte są oczywiście duże stacje paliw, ale i małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Niedziele handlowe 2024: kalendarz

Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2024 roku? Oto terminarz:

  • 28 stycznia
  • 24 marca
  • 28 kwietnia
  • 30 czerwca
  • 25 sierpnia
  • 15 grudnia
  • 22 grudnia.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić