Robert Czykiel| 

4 etap odmrażania gospodarki. Co z maseczkami? Od kiedy nie trzeba nosić maseczki?

5

Już od soboty nie będzie konieczności noszenia maseczki na świeżym powietrzu. Z kolei tydzień później pójdziemy na ulubioną siłownię. Przypominamy szczegóły czwartego etapu odmrażania polskiej gospodarki.

Poznaliśmy szczegóły 4 etapu odmrażania polskiej gospodarki
Poznaliśmy szczegóły 4 etapu odmrażania polskiej gospodarki (PAP)

Cały czas codziennie przybywa po kilkaset osób zakażonych koronawirusem, ale rząd zapewnia, że w Polsce epidemia jest opanowana. Dlatego nie widzi przeszkód w tym, by luzować kolejne obostrzenia. W środę premier Mateusz Morawiecki ogłosił czwarty etap odmrażania polskiej gospodarki.

4 etap odmrażania gospodarki. Od kiedy nie trzeba nosić maseczki?

Premier jednakzaczą konferencję nie od gospodarki, a od maseczek. Już od najbliższej soboty znika nakaz zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Od 30 maja nie musisz nosić maseczki na świeżym powietrzu, ale także przy stoliku w restauracji.

Zakrycie nosa i ust jednak cały czas jest obowiązkowe np. w komunikacji publicznej, urzędzie, kościele, czy sklepie. Także wszędzie tam, gdzie nie da się zachować dystansu społecznego (minimum 2 metry).

Dobra wiadomość jest taka, że znikną także ograniczenia dotyczące liczby osób w sklepach, kościołach, a nawet restauracjach. Konieczne jednak jest zachowanie wspomnianego dystansu, a więc nie jest to jeszcze całkowity powrót do normalności.

4 etap odmrażania gospodarki. Otwarte kina, siłownie, baseny

Kolejne zmiany wchodzą w życie od 6 czerwca. Tego dnia zostaną otwarte kina i teatry, ale z ograniczeniem widowni do 50 osób. Powody do zadowolenia mają miłośnicy aktywności fizycznej, bo znowu będzie można chodzić na siłownię, basen lub do klubu fitness.

Otwarte zostaną parki rozrywki, ale także salony tatuażu i piercingu. Do życia wraca także branża weselna, bo będzie można organizować tego typu imprezy do 150 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić