4 grudnia to niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?

29

Czy jutro będziemy mieć niedzielę handlową? Pojawia się sporo pytań o to, gdzie będzie można zrobić zakupy w dniu 4 grudnia 2022 roku. W związku z tym rozwiewamy wszelkie wątpliwości i dzielimy się istotnymi poradami.

4 grudnia to niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?
Czy 4 grudnia wypada niedziela handlowa? (Adobe Stock, Bartlomiej Magierowski)

Już od jakiegoś czasu w Polsce obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące zakazu handlu. Wobec tego w niedziele i święta trudniej jest zrobić zakupy. Zazwyczaj pozamykane są te większe sklepy, jak choćby Biedronka, Lidl, Kaufland, Carrefour, Netto, Auchan czy Aldi.

Polacy już pewnie się do tej sytuacji przywykli i raczej nie planują zakupów na drugi dzień weekendu. Warto jednak mieć na uwadze, że raz po raz wypadają niedziele handlowe. Gdy zakaz nie obowiązuje, zakupy można robić zupełnie swobodnie.

A jak będzie 4 grudnia 2022 roku? Nie mamy dobrych wieści dla tych, którzy tego dnia chcieliby zrobić większe zakupy. To nie będzie niedziela handlowa. Wymienione sklepy dużych sieci będą zamknięte. Nie będzie również szans na to, by zrobić zakupy m.in. w galeriach handlowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Chwilowe wytchnienie na stacjach. "Paliwa podrożeją mniej więcej o złotówkę"

Niedziela niehandlowa (4.12.2022). Gdzie na zakupy?

4 grudnia 2022 roku będzie można zrobić zakupy na przykład w sklepach osiedlowych czy na stacjach paliw. Otwarte będą też m.in. niektóre Żabki. Nie ma więc obaw - w razie potrzeby, na pewno uda się zdobyć potrzebne produkty.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy oby na pewno jest on czynny.

Kiedy przypada najbliższa niedziela handlowa? Zakupy będzie można swobodnie zrobić 11 grudnia. Później będziemy mieli jeszcze jedną niedzielę handlową. Na zakupy do największych sklepów wybrać się będzie można również 18 grudnia.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić