aktualizacja 

5 marca to niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?

12

Czy 5.03.2023 jest niedzielą handlową? Zapewne wiele osób zastanawia się, gdzie będzie można zrobić zakupy w tę niedzielę. Czy otwarte zostaną takie sklepy jak Biedronka, Lidl, Kaufland, Auchan, Carrefour i Netto? Wyjaśniamy.

5 marca to niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?
Czy 5 marca to niedziela handlowa? (Adobe Stock, Bartlomiej Magierowski)

Jakiś czas temu polskie władze postanowiły zmienić zasady handlu w niedziele i święta. Wprowadzony został zakaz, który sprawia, że zazwyczaj handel w drugi dzień weekendu jest bardzo mocno ograniczony. Kiedy obowiązuje, nie ma szans na zakupy w największych sieciach.

Nie zrobisz wtedy zakupów w Biedronce, Lidlu, Kauflandzie, Auchan, Carrefourze czy Netto. Poza tym pozamykane są galerie handlowe i różne inne punkty. Działa za to choćby gastronomia.

Czy 5 marca 2023 roku wypada niedziela handlowa? Odpowiedź na to pytanie może okazać się wielkim rozczarowaniem dla wielu potencjalnych klientów. Nie jest to bowiem niedziela handlowa. Nie będzie więc szans na zakupy w Lidlu, Biedronce czy Netto i innych dużych sieciach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Magda Gessler o inflacji i galopującym wzroście cen. Ma radę, żeby robić rozsądniejsze zakupy

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobić zakupy 5.03.2023?

W tę niedzielę nie będzie można wybrać się do największych sklepów, więc warto przypomnieć, gdzie zrobimy zakupy, gdy wypada niedziela niehandlowa. Otwarte pozostaną oczywiście duże stacje paliw czy też małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Niedziele handlowe i niehandlowe 2023. Sprawdź kalendarz

  • 29 stycznia,
  • 2 kwietnia,
  • 30 kwietnia,
  • 25 czerwca,
  • 27 sierpnia,
  • 17 grudnia,
  • 24 grudnia.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić