Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
oprac.
OKT
|

500+ i "trzynastki" do kosza? Rząd musi walczyć z inflacją

227
Podziel się

Rząd ma twardy orzech do zgryzienia. Galopujące ceny odwracają od Prawa i Sprawiedliwości nawet najwytrwalszych wyborców. By zachować dobre imię, politycy rządzący Polską wprowadzają drugą już edycję tarczy antyinflacyjnej. Eksperci nie mają jednak złudzeń, na walce z inflacją rykoszetem oberwać może sztandarowy program PiS, czyli 500+.

500+ i "trzynastki" do kosza? Rząd musi walczyć z inflacją
Walka z inflacją ozacza likwidację 500+? Eksperci nie mają złudzeń (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK)
bFdNVisB

Grudniowe odczyty inflacji wprawiły w zdumienie całą Polskę. 8,6 proc. to wskaźnik, który nie był brany pod uwagę nawet w najczarniejszych scenariuszach. Oznacza to, że pieniądze trzymane na kontach, nisko oprocentowanych lokatach, czy w postaci gotówki w domu realnie straciły na swojej wartości.

Zobacz także: Obniżka VAT może być przedłużona? Jasna deklaracja rzecznika rządu
bFdNVisD

Jak wskazuje Radio ZET - przez tak wysoki wskaźnik inflacji Polacy w 2021 pracowali przez miesiąc za darmo. Rząd robi, co tylko może, aby zatrzymać galopadę cen. W związku z tym już od 1 lutego obowiązywać zacznie tarcza inflacyjna 2.0

Zakłada ona obniżenie do zera podatku VAT na wybrane podstawowe produkty spożywcze. Jest uzupełnieniem pierwszej edycji tarczy, która obniża VAT i akcyzy na paliwa, gaz ziemny, ciepło sieciowe i energię elektryczną.

Rząd zrezygnuje z rozdawnictwa pieniędzy?

Eksperci nie mają jednak złudzeń. Dalszy wzrost cen zatrzymać może jedynie powstrzymanie rozdawania pieniędzy bez pokrycia. Jak informuje w Onecie Cezary Kaźmierczak, szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców konieczne mogą być cięcia w programach socjalnych.

bFdNVisJ
Uratować nas może rezygnacja z nowości wprowadzonych przez Polski Ład, a także likwidacja 500 plus na pierwsze dziecko oraz 13. emerytury - wskazuje ekspert.

Specjalista wskazuje, że już w tym roku — z obawy przed ogromnymi kosztami — rząd wycofał się z wypłaty "czternastek". Zdaniem Kazimierczaka należy pójść za ciosem i wycofać się z "trzynastek" oraz 500+ na pierwsze dziecko. Jak informuje, Polski po prostu nie stać na dalsze utrzymywanie tych programów.

bFdNVisK

Wynik wyborów ważniejszy od stanu gospodarki

Radio ZET wskazuje jednak, że rząd nie wycofa się ani z 500+ na pierwsze dziecko, ani z "trzynastek". Wszystko z powodu zaplanowanych na przyszły rok wyborów parlamentarnych. PiS doskonale zdaje sobie sprawę, że obcięcie świadczeń socjalnych, oznaczać będzie odpływ elektoratu.

Jak zauważa "zetka", nawet ostateczny koniec "czternastek" nie jest przesądzony, a w rządzie mają trwać na ten temat dyskusje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdNVite
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(227)
Konrad G
19 godz. temu
To jest to że takie tematy mają tylko i wyłącznie dzielić Polaków! Wycofanie w tej chwili tych programów i tak za dużo nie da ale jest konieczne ich czasowe zawieszenie. Ten rząd spóźnił się z wszystkim o grube miesiące co pokazało ich totalną nieudolność!!! Sam uważam że na polskiej scenie politycznej nie ma albo jest bardzo mało poważnych i mądrych ludzi!!! Ale to my obywatele powinniśmy im pokazać że nie interesuje nas ich przepychanka o władzę!!! Powinniśmy przestać pomiędzy sobą się kłucić bo PO było lepsze, nie bo PiS Nam daje a oni nie skończmy z tym i jednym głosem powinniśmy powiedzieć albo się wszyscy dogadujecie w czasach takiego kryzysu bo was wybraliśmy albo wszyscy wy*********. Taka moja opinia ale wiem że tak się nie stanie bo Polak uwielbia nienawiść hejt i kłucić się z każdym bo wie lepiej😉
😊😊😊😊😊
20 godz. temu
Czym się różni wedkug was pierwsze dziecko od innych dzieci,czy te pierwsze nic nie potrzebuję ,wystarczy próg dochodowy.
mirasall
2 dni temu
bzdury i tyle 13 emerytura została zatwierdzona na stałe...nie wierzę aby ją zabrali..
bFdNVitf
Matka jednodz...
2 dni temu
Zamiast zabierać 500 plus na pierwsze dziecko wystarczy wprowadzić próg dochodowy 2000 netto na osobę dla wszystkich i problem rozwiązany.
Twój nick
2 dni temu
500+ powinni zabrac na 2 i kolejne dziecko. Na pierwsze powinno być. Zabrać ostatnie podwyżki samorządów i administracj. Te o 90% Posłom i urzędom centralnym. W ramach solidarniści społecznej.
Ola76
2 dni temu
No tak..samotna matka z 1 dzieckiem,ktorej odmowiono renty ma zdychac z glodu bo ma tylko 1 dziecko a bogacz majacy 2 bedzie otrzymywal nadal..kpina
Aaa
2 dni temu
Jak zabrać to wszystkim 500 plus i 13 emerytury.... A nie kto cwany pracuje na czarno to będzie miał.... Dzielenie dzieci i ludzu
Kol
2 dni temu
Jak się rozdaje bez rozumu to mamy co mamy
Tom
2 dni temu
Zarabiając 6000 brutto całkowity koszt pracodawcy to 7200 ! Ty masz na rękę 4300 prawie 3000 podatków i składek... Za 1500 zakupy za 500 paliwo i mamy kolejne 300-400 minus. Realnie 3900. Prawie połowa! Te 500+ traktuje jako zwrot części podatku. Dodam że zapieprzam zdrowo... A taka Pato rodzinka 500+ na dzieci. Bony na wakacje. Mieszkanko socjalne. Jedzenie z Caritas. Moje dziecko jest gorsze że ja mam utrzymywać jakiś Patosow. Ja kredyt hipoteczny,dziecko często mnie nie widzi i ja mam to fundować. Ja jestem zly bo zarabiam tyle co kasjerka na granicy w Niemczech. Macie państwo prawdę o pseldo klasie średniej w Polsce
Gero
2 dni temu
Cały ten 500+ to bzdura. Niby dla dzieci, a nie ma żadnej kontroli nad wydatkami. W innych krajach też jest pomoc w postaci tanich powszechnych przedszkoli, książek do szkoły za darmo, tanich ubrań i żywności. U nas samochód na raty, nowy tv czy meble. Dlaczego mam komuś ze swojej pracy to fundować? Niech sobie zarobi i kupi. A ilość dzieci nie wzrosła.
Xxx
2 dni temu
Jest jeden rząd a w nim paru szympansów którzy myślą że mogą wszystko , wy ludzie jesteście wolnymi ludźmi a raczej nimi byliście . Rząd widząc że społeczeństwo potrafi się komunikować oraz godnie współpracować , martwiąc się że ludzkość im zaszkodzi chce Was wszystkich zastraszać szympansy by woleli zrobić zakazy aby ludzie się ich bali , bali się strajkować itd , rząd najpierw pomału was uspokajał pokazywał jaki jest dobry , miły rozdawał pieniądze byście myśleli że św mikołaj PIS istnieje a jednocześnie was i nas okradał dzwigając wszystko co na język im przypadło ludzkość zaczęła tracić Polska zaczęła przynosić straty , wrogostwo na każdej stronie lecz ludzie biorące prezenty nadal nie widzą w tym nic złego wolą własne rodziny społeczeństwo podzielić obrażać wyzywać wszystko dla pieniędzy z rozdawnictwa bo ten ma 500+ , bo ten ma 13,14 itd a bo by tak 500+ dali emerytowi , a bo by tak 13,14 dali na dzieci itd ludzie Wy sami dopuszczacie do wojny ! Wy sami dzielicie swój kraj !!! To od nas zależy czy taki rząd chcemy !!! Tylko Wy My możemy to zatrzymać , nie dać się okradać , nie dać się szantażować ! Czy Wy niewidzicie że jest źle ?! Niewidzice że społeczeństwo skacze się do gardeł !!!!
iza
2 dni temu
500+ dla pracujących - nawet na pół etatu... Chyba, że wychowują niepełnosprawne dziecko, albo udowodnią, że dziecko nie dostało się do żłobka czy przedszkola.
Antek
2 dni temu
To prawica i kościół skłócili naród, bo oni podzielili Polaków na lepszy i gorszy sort. Bo według prawucy i kościoła prawdziwi Polacy to katolicy o prawicowym światopoglądzie a niekatolicy oraz osoby o poglądach innych niż konserwatywno katolickie to antypolacy i ty mówisz, że to o2 dzieli naród.
bFdNVisX
iklina
2 dni temu
Zablokować propagandowy portal o2 który sieje zakłamanie i nie prawdę po to tylko aby nas między sobą skłócić
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić