aktualizacja 

Tak podróżuje Elon Musk. Ludzie są oburzeni

410

Elon Musk to jeden z najsłynniejszych biznesmenów na świecie. Przedsiębiorca i filantrop posiada ogromny majątek i niejeden prywatny odrzutowiec. To właśnie lot jedną z tych maszyn oburzył internautów. Musk wsiadł na pokład samolotu tylko na 9 minut, by pokonać bardzo krótką trasę.

Tak podróżuje Elon Musk. Ludzie są oburzeni
Oburzający lot Elona Muska. Wsiadł w samolot tylko na 9 minut. (Getty Images, 2022 MEGA)

Internauci informują o krótkim locie Elona Muska. Są oburzeni, że przedsiębiorca zdecydował się na taką podróż zostawiając ogromny ślad węglowy w środowisku. Prywatny odrzutowiec Elona Muska poleciał z San Jose do San Francisco w Kalifornii, które dzieli około 45 minut jazdy samochodem.

Jak twierdzą użytkownicy Twittera, lot trwał zaledwie 9 minut i miał miejsce 6 maja. Jednak dopiero teraz ujrzał światło dzienne. Rozpowszechnili go internauci, którzy są oburzeni postawą Muska zwracając uwagę na politykę, którą kieruje się Tesla, amerykański producent samochodów elektrycznych, własność Elona Muska.

Tesla istnieje, aby pomóc zmniejszyć ryzyko katastrofalnych zmian klimatycznych, które dotykają wszystkie gatunki na Ziemi - napisał Musk w 2018 roku.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak pisze użytkownik Twittera, Hayden Clarkin, trasę, którą Musk pokonał samolotem, równie dobrze mógłby przejechać pociągiem. Chodzi o Caltrain, który łączy San Francisco z miastami położonymi wzdłuż Zatoki San Francisco.

Elon Musk odbył 9-minutowy lot do San Francisco z San Jose, czyli 5 przystanków pociągu Caltrain. Dosłownie nie mam słów.

Do sprawy odniósł się również Redaktor "New York Timesa" i prezenter CNBC, Andrew Ross Sorkin. Zasugerował, że samolot był najprawdopodobniej "przemieszczany".

Ponieważ samolot znajdował się na jednym lotnisku, następnie został przeniesiony na inne, aby odebrać pasażerów. Dzieje się tak cały czas. Samoloty często lądują na mniej ruchliwym lotnisku, a następnie lecą na inne w pobliżu.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Takie tłumaczenie nie zadowoliło internautów. Zgodnie stwierdzili, że to wciąż "marnotrawny lot", podobnie jak wiele innych.

Lol koleś, to wciąż szalenie krótki i marnotrawny lot, nie ważne czy samolot przewozi pasażerów czy nie. Zabawne, że uważasz, że twoja praca polega na obronie absurdalnych ekscesów miliarderów - wbił szpilę dziennikarzowi.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Start rakiety SpaceX Elona Muska. Rozmieści na orbicie 49 satelitów
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić