Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac.
KRWL
|

Alarm na statku kosmicznym Elona Muska. Kryzys w toalecie postawił wszystkich na nogi

20
Podziel się

Tego nawet sam Elon Musk nie mógł przewidzieć. W statku kosmicznym Dragon, który jest częścią programu SpaceX, doszło do awarii wiatraków mających odprowadzać odchody na ziemskiej orbicie. Żaden z podróżników nie chciał opowiedzieć o szczegółach kosmicznego toaletowego kryzysu.

Alarm na statku kosmicznym Elona Muska. Kryzys w toalecie postawił wszystkich na nogi
Awaria w statku kosmicznym Elona Muska (AP, EASTNEWS, Matt Rourke)
bETHbhaZ

W trakcie lotu statku kosmicznego Elona Muska doszło do niespodziewanego problemu. Kryzys dotyczył toalety. O kosmicznym problemie toaletowym poinformował serwis cnn.com.

Kosmiczna toaleta tylko z pozoru przypomina te ziemskie. Ze względu na kosmiczną grawitację wszystko, co na Ziemi spada w odmęty muszli, w kosmosie potrzebuje pomocy wentylatorów. Bez ich udziału po prostu rozleci się po całym pomieszczeniu. Do takiego kosmicznego bałaganu doszło właśnie w SpaceX.

bETHbhbb

Popsuta toaleta uruchomiła alarm w statku kosmicznym na orbicie. Dlatego też załoga w kontakcie z obsługą naziemną zareagowała na ten alarm. Na szczęście okazało się, że kosmicznym podróżnikom nie grozi żadne niebezpieczeństwo. No, może poza nieprzyjemnymi widokami w toalecie.

Scott "Kidd"Poteet poinformował później, że były problemy z systemem zarządzania odpadami, ale nie wnikał w szczegóły, co od razu wywołało falę spekulacji dotyczących skali problemu z nieczystościami w toalecie. Awaria na pewno nie zagroziła życiu załogi, ale nie jest czymś, o czym chcieliby opowiadać.

Problem z odchodami w statkach kosmicznych jest tak stary, jak pierwsze programy lotów pozaziemskich. CNN przypomina historię misji Apollo 10 z 1969 roku, podczas której jeden z astronautów poinformował ziemskich kontrolerów, że w pomieszczeniu mają odpadki. Wszyscy domyślamy się, o jaki rodzaj nieczystości chodziło astronautom.

bETHbhbh

Tego typu historie pokazują nam, że choć ludzkość może planować podbój wszechświata, to wciąż musi pamiętać o swojej fizjologii, która w kosmosie może być bardzo, ale to bardzo problematyczna.

Zobacz także: Pytanie o szczepienia podczas rekrutacji? "Jest inne, które mocno otwiera"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETHbhbC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(20)
Dark Knight
2 miesiące temu
Kryzys w toalecie sensacją dnia?! Trzeba było nie żreć tabasco albo nie mieszać ogórków z mlekiem. Myślałem że już wszystko widziałem. Teraz mogę umierać.
Mirek
2 miesiące temu
Musk ty uważaj, bo ostatnio milionerzy spadają z nieba, a wraz za nimi miliony.🤤🤤
Zaściankowiec...
2 miesiące temu
Kibel się zapchał? I cóż wielkiego. Trzeba użyć przepychaczki i pójdzie.
bETHbhbD
Marcin149
2 miesiące temu
A już myślałem, że PIS opodatkował kosmos i nawet Musk to odczuł
Hwdp
2 miesiące temu
Nawet Musk chociaż jest postacią negatywną gdyby był polakiem nie wpuścił by nawet jednego imigranto-agenta Łukaszenki. W obronie granic ojczyzny użył by broni palnej i to efektywnie
Hieronim
2 miesiące temu
Te jego śmieci kosmiczne przynajmniej spłoną wchodząc w atmosferę Ziemii, ale co z jego elektośmieciami na Ziemi ? Już rosną w Norwegii hałdy elektrośmieci po tych jego pseudo ekologicznych toczydłach które mają wiekszy ślad węglowy niż nowy diesel.
polonista
2 miesiące temu
Kryzys w toalecie to typowy news o2
heh
2 miesiące temu
Dlaczego pani taki dziwny zdania szyk? "Żaden z podróżników nie chciał opowiedzieć o szczegółach kosmicznego toaletowego kryzysu."
heh
2 miesiące temu
Na czym polega ta kosmiczna grawitacja? "Ze względu na kosmiczną grawitację wszystko, co na Ziemi spada w odmęty muszli, w kosmosie potrzebuje pomocy wentylatorów. "
heh
2 miesiące temu
Wiatraków? Wiatraków? Czy pani autorka rozumie, o czym pisze? Czy pani autorka widziała wiatrak? "doszło do awarii wiatraków mających odprowadzać odchody na ziemskiej orbicie"
Marcin
2 miesiące temu
Przecież tam niema toalety tam jest rura z odkurzaczem, przysysasz i poszło.
TakaPrawda
2 miesiące temu
Ludzkość i podbój wszechświata... Buhahaha, co najwyżej miasteczko na orbicie jako atrakcja dla bogoli. Ludzkości mentalnie nie stać na podboje.
massa
2 miesiące temu
Czy tego systemu nie projektował czasem Howard Wolowitz?
bETHbhbv
Starman
2 miesiące temu
Gdyby nie Elon Musk i SopaceX to USA nadal na ISS latały by rosyjskimi Sojuzami. To zwykła usterka toalety a nie jakieś zagrożenie dla życia. Pomyślcie ludzie zanim coś napiszecie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić