Astronomiczne ceny masła. Na ich widok można paść

97

Wszechobecna drożyzna mocno daje się we znaki. Z pewnością wielu Polaków odczuwa m.in. podwyżkę cen masła. Niestety, wszystko wskazuje na to, że nie ma szans, by było taniej.

Astronomiczne ceny masła. Na ich widok można paść
Masło (Pixabay)

Polacy drapią się po głowach, myśląc, jak poradzić sobie z szalejącą drożyzną. Inflacja bardzo mocno daje się we znaki i uderza w domowe budżety.

Żywność na świecie drożeje niemal nieprzerwanie od kilkunastu miesięcy. Jej ceny w wielu przypadkach zbliżają się do rekordów - spostrzega "Rzeczpospolita".

Co za drożyzna! Kosmiczne ceny masła

Zwyżki cen obejmują między innymi produkty mleczne. "Rz" zaznacza, że "wzrost cen produktów mleczarskich widać też w Polsce". Szczególnie mocno dotyka on cen masła.

Jeszcze kilka tygodni temu kostkę można było kupić za około 5 zł, a na promocjach nawet taniej. Dziś za masło płacimy 7-8 zł i więcej. Tylko sporadycznie można je kupić nieco taniej. Znów, jak kilka lat temu, przy poprzedniej maślanej drożyźnie, zaczęły się już pojawiać w sklepach kostki masła o wadze niższej od tradycyjnych 200 g (np. 170 g), dzięki czemu ich cena jest nieco niższa - spostrzega wspomniane źródło.

Podkreślono ponadto, że obecnie na popularności zyskują produkty o niższej zawartości tłuszczu i margaryny. Polacy wybierają je po to, by móc odrobinę zaoszczędzić.

W rozmowie z gazetą jeden z producentów stwierdził, że "taniej nie będzie". Przekazał poza tym, że "po okresowym wyhamowaniu masło dalej będzie drożeć".

Zobacz także: Wariant Omikron – co o nim wiemy? Prof. Szuster-Ciesielska tłumaczy różnice
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić