Wszystkie Biedronki będą zamknięte. Sklep wydał ważny komunikat

535

Biedronka poinformowała o zamknięciu wszystkich swoich sklepów w niedzielę 31 października. Choć część dyskontów mogłaby działać tego dnia zgodnie z prawem jako placówka pocztowa, decyzja już zapadła. Biedronka będzie za to dłużej czynna w sobotę.

Wszystkie Biedronki będą zamknięte. Sklep wydał ważny komunikat
Biedronka będzie zamknięta w niedzielę przed Wszystkich Świętych (Getty Images, Artur Widak)

Sklepy Biedronka zamykają się tuż przed świętami. Nie zrobimy zatem w nich zakupów na ostatnią chwilę. Sieć chce dać swoim pracownikom czas na przygotowanie się na Wszystkich Świętych (1 listopada).

Biedronka będzie zamknięta przed Wszystkich Świętych. Ważny komunikat

W liście do pracowników kierownictwo Biedronki podkreśla, że rozumie, jak ważnym dla Polaków dniem jest Dzień Wszystkich Świętych. Dlatego też sieć przekazała, że "wyjątkowo" w niedzielę 31 października wszystkie jej sklepy w Polsce będą zamknięte.

Mamy nadzieję, że dzięki temu, wszyscy nasi pracownicy będą mogli spokojnie dotrzeć do swoich domów i spędzić ten ważny czas z najbliższymi – napisał członek zarządu i dyrektor personalny Biedronki Jarosław Sobczyk.

Biedronki otwarte w niedzielę? Wkrótce zmiana przepisów

Już ponad 1000 sklepów sieci Biedronka działa legalnie w niedziele "niehandlowe". Dyskonty korzystają ze statusu "placówki pocztowej".

Zmienić się to ma od 1 lutego 2022 roku. Wtedy w życie wejdzie nowelizacja ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Nowe przepisy zostały już podpisane przez Andrzeja Dudę i opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Obejrzyj także: UOKiK i kara dla Biedronki. Chróstny: Nie uwziąłem się na ten dyskont

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić