oprac. Martyna Kośka| 
aktualizacja 

Biedronka i Lidl przenoszą pracowników. "Premia letnia", opłacony dojazd i nocleg

33

8 godzin w pracy, a później czas na odpoczynek na plaży, a to wszystko na koszt firmy? Taką właśnie propozycję dostają pracownicy Biedronki i Lidla. Sieci szukają dodatkowych rąk do pracy w kurortach.

Lidl i Biedronka prowadza swoisty program "work and travel", czyli "pracuj i podróżuj"
Lidl i Biedronka prowadza swoisty program "work and travel", czyli "pracuj i podróżuj" (ONS)

Sieci handlowe spodziewają się tłumów na plażach, a tym samym w sklepach w pobliżu nich. Zamiast szukać nowych pracowników na czas wakacji, oferują osobom zatrudnionym w innych miejscowościach przeniesienie się na kilka tygodni nad morze.

Taką ofertę usłyszeli pracownicy Biedronki. Kto jest gotów na krótką wyprowadzkę, otrzyma standardowe wynagrodzenie, premię uznaniową zależną od wyników i specjalną nagrodę letnią. Ponadto firma zwróci im koszty dojazdu i zapewni darmowe zakwaterowanie i wyżywienie.

Zainteresowani mogą zamieszkać na przykład w Dziwnowie, Mielnie czy Jastarni. Biuro prasowe zapewnia, że zainteresowanie wyjazdem jest duże.

W ubiegłym roku w ten sposób rozlokowano 240 pracowników. W tym roku liczba ta może być większa, bo i turystów nad Bałtykiem powinno być więcej. Wyjazdy możliwe są między połową czerwca a końcem sierpnia.

Zobacz także: Obejrzyj: Nauczyciele bezwzględni dla ministra. "Do zobaczenia na truskawkach!"

Lidl również wzmacnia nadmorskie placówki pracownikami z mniej turystycznych regionów kraju. Według danych z pierwszego tygodnia czerwca w rekrutacji wzięło udział ok. 130 osób.

Dla naszych pracowników to możliwość wzięcia udziału w ciekawym projekcie, zmiany otoczenia, poznania nowych ludzi, a także dodatkowe wsparcie finansowe – mówi Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

Swoje wakacyjne sklepy szykuje także sieć Żabka. Oprócz lokali nad morzem, w tym roku planuje otwarcie także kontenerowych punktów na Lubelszczyźnie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić