Bill i Melinda Gates biorą rozwód po 27 latach małżeństwa

8

Współzałożyciel Microsoftu rozwodzi się z żoną Melindą po 27 latach małżeństwa. Decyzja została podana do wiadomości publicznej za pomocą mediów społecznościowych. Para wydała oficjalne, wspólne oświadczenie w tej sprawie. Para nie podpisała intercyzy. Do podziału mają 146 mld. dolarów, czyli ponad 500 miliardów złotych.

Bill i Melinda Gates biorą rozwód po 27 latach małżeństwa
Bill i Melinda Gates (Getty Images)

Czwarty najbogatszy człowiek na świecie według magazynu Forbes na 2021 rok poinformował o swoim rozwodzie. Zrobił to za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Państwo Gates byli małżeństwem przez 27 lat. Gdy podjęli decyzję, wydali specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Po długim zastanowieniu i mnóstwie pracy włożonej w nasz związek podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszego małżeństwa - piszą Gatesowie.
Przez 27 lat doczekaliśmy się trójki wspaniałych dzieci i zbudowaliśmy fundację, która działa na całym świecie, by umożliwić ludziom prowadzenie zdrowego i produktywnego życia - podkreślają.

Poznali się jeszcze w latach 80. gdy Bill prowadził już firmę Microsoft. Melinda dołączyła wówczas do jego zespołu. I choć jak przyznają "Nie są już jednak w stanie rozwijać się dalej jako para w tej kolejnej fazie ich życia", dalej będą wspólnie prowadzić fundację, której celem jest wspieranie najuboższych, a także walka z wirusem HIV, czy też dbałość o środowisko naturalne i przeciwdziałanie zmianom klimatycznym.

Teraz mają do podziału gigantyczny majątek - aż 146 mld dolarów. Sprawy się komplikują, bo para nie podpisała przed ślubem intercyzy. W skład tego wchodzą m.in. posiadłość w Del Mar w stanie Kalifornia za 46 mln dolarów czy ranczo na Florydzie za 59 mln dolarów.

Z rozwodu nie chcą jednak robić medialnej szopki. Proszą o uszanowanie prywatności ich samych, a także ich najbliższych.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić