Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Brexit bardzo kosztowny. Wiadomo, ile zapłacą za wyjście z UE

31

Czas wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej obliczono na dwa lata. Koszty, jakie w związku z tym poniesie tamtejsza administracja, to 130 mln funtów, czyli prawie 650 mln złotych.

Brexit bardzo kosztowny. Wiadomo, ile zapłacą za wyjście z UE
(Shutterstock.com)

Te pieniądze to głównie wydatek na pensje urzędników. Brytyjski think tank Institute for Government obliczył, że tamtejszy rząd zatrudni dodatkowych 500 pracowników administracji i ekspertów, którzy będą zajmować się przygotowywaniem i samym procesem tzw. Brexitu.

Dodatkowo, brytyjskie władze same sobie utrudniają negocjacje z UE. Problemem Wielkiej Brytanii jest to, że odpowiedzialne za Brexit będą aż trzy ministerstwa - spraw zagranicznych, handlu międzynarodowego i nowo utworzony - wychodzenia z UE. To nie tylko generuje większe koszty, ale także powoduje zamieszanie i utrudnia koordynację - informuje RMF 24.

Obecna sytuacja działa frustrująco na tych, którzy chcą szybkiego wyjścia i budzi niezadowolenie tych, z którymi mamy negocjować - powiedziała Hannah White, współautorka raportu, którą martwi, że brytyjska premier nie określiła dokładnego czasu wyjścia z UE.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić