Bunt przedsiębiorców rośnie w siłę. Otwierają sklepy z elektroniką

30

Już nie tylko turystyka i gastronomia otwierają się na klientów. Do buntu dołączyły i sklepy z elektroniką. W galeriach handlowych otwiera się coraz więcej punktów.

Bunt przedsiębiorców rośnie w siłę. Otwierają sklepy z elektroniką
Sklepy RTV EURO AGD są otarte w niektórych galeriach handlowych (Wikimedia Commons, CC0)

Handel się buntuje. To już kolejna branża po gastronomii i turystyce, która otwiera się mimo obowiązujących obostrzeń.

Przykład? Sklepy RTV EURO AGD. Kilka placówek zlokalizowanych w galeriach handlowych zostało już otwartych.

"Rzeczpospolita" ustaliła, że otwarte punkty znajdują się w Nowym Sączu w Galerii Europa 2, Echo w Tarnowie oraz Lublinie czy Koszalinie. Niewykluczone, że otwartych sklepów jest więcej. Sieć RTV EURO AGD nie komentuje jednak decyzji o odmrożeniu pracy niektórych placówek - informuje "Rzeczpospolita".

Zobacz także: Przejęcie Idea Banku. Bielecki: ulga i rozwiązanie problemu

Przedsiębiorcy buntują się już od kilku tygodni. Wielka akcja została zaplanowana na 18 stycznia. Wtedy restauratorzy, właściciele hoteli, stoków czy klubów nocnych mieli masowo wznawiać działalność pomimo obowiązujących zakazów. Skala nie była jednak tak wielka, jak się zanosiło.

Wciąż jednak słychać kolejne zapowiedzi otwarć. Od początku lutego otwarcie zapowiedziała branża klubów fitness i siłowni. Właściciele zaznaczają - wszystko w reżimie sanitarnym.

Rządzący jednak się nie uginają. Nie przewidują taryfy ulgowej dla otwierających się, wbrew zakazom, branż. Kontrole na masową skalę ruszyły już w poniedziałek.

Czego mogą się spodziewać przedsiębiorcy? W grę wchodzą nie tylko kary administracyjne, nakładane przez sanepid, w wysokości do 30 tys. zł. Przedsiębiorcy muszą liczyć się również z tym, że stracą możliwość otrzymania pomocy od państwa, np. w ramach Tarczy Finansowej. Mało tego, policja wspomina nawet o odpowiedzialności karnej za narażenie zdrowia i życia, co grozi do 8 lat pozbawienie wolności.

Autor: NKU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić