Ceny paliw na Wszystkich Świętych. Czeka Cię niemiłe zaskoczenie

36

Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych to czas, kiedy wielu z nas planuje dalsze wyjazdy. Wówczas wyjeżdżamy do innych, często dalekich od naszego miejsca zamieszkania miast, w celu odwiedzenia grobów bliskich osób. Galopująca inflacja, wzrost kosztów energii i paliw nie ominie nas nawet 1 listopada. Jak się okazuje, ceny paliw na Wszystkich Świętych mogą nas bardzo zaskoczyć.

Ceny paliw na Wszystkich Świętych. Czeka Cię niemiłe zaskoczenie
Mniejszy szok dla portfela czeka właścicieli samochodów napędzanych autogazem LPG. (GETTY, Avalon_Studio)

Wzrost cen paliw na Wszystkich Świętych

Według analityków w najbliższych kilku dniach prognozowane są podwyżki cen paliw na stacjach. Sytuacja na rynku paliwowym powoduje, że ceny oleju napędowego oraz benzyny rosną z każdym miesiącem. W środę, 26 października na litr benzyny bezołowiowej 95 trzeba było zapłacić średnio 6,87 zł. - czytamy na wiadomosci.wp.pl Cena diesla z kolei na wielu stacjach przekroczyła 8,05 zł za litr. 

Analityk serwisu e-petrol.pl, Jakub Bogucki w rozmowie z Grupą ZPR Media powiedział, że jego zdaniem, ceny paliwa na Wszystkich Świętych nie spadną. Analitycy spodziewają się bowiem, że ostatecznie, ceny wzrosną. Według ich wyliczeń cena benzyny na niektórych stacjach 1 listopada może wynieść nawet ponad 7 zł za litr. Cena diesla zaś będzie wahać się w okolicach 8,50 zł za litr. 

Mniejszy szok dla portfela czeka właścicieli samochodów napędzanych autogazem LPG. Według analityków, przed 1 listopada za litr LPG trzeba będzie zapłacić od 3,05 do 3,14 zł. Porównując ceny z tego roku z rokiem poprzednim, widzimy, że ceny benzyny oraz oleju napędowego wzrosły średnio o 2-3 zł na litrze, co jest ogromnym wzrostem.

Wszystkich Świętych 2022. W tym roku będzie drogo

Dzień Wszystkich Świętych w tym roku może więc okazać się wyjątkowo drogą uroczystością. Rosną nie tylko ceny paliw, ale i wiązanki przeznaczone na groby bliskich osób. Niemiło zaskoczyć nas może także cena zniczy, która w związku z brakiem parafiny, gwałtownie wzrosła. Z danych GUS wynika, że koszt znicza średniej wielkości wzrósł o około 28 proc. - czytamy na stronie Interii. 

Zobacz także: Gdzie największe wzrosty cen? "Drożeje właściwie wszystko"
Autor: WEG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić