aktualizacja 

Co dalej z 500 plus? Sensacyjne doniesienia. "Decyzja już zapadła"

323

Serwis wyborcza.biz ustalił, że w szeregach Prawa i Sprawiedliwości zapadła decyzja dotycząca świadczenia 500 plus. Co dokładnie chce zrobić partia rządząca? Pojawiły się już doniesienia na ten temat.

Co dalej z 500 plus? Sensacyjne doniesienia. "Decyzja już zapadła"
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, simpson33)

Ostatnimi czasy dużo dyskutuje się na temat świadczenia 500 plus. Nie brakuje głosów o tym, że to wsparcie powinno zostać zwaloryzowane. Czy rzeczywiście do tego dojdzie? Podobno decyzja już zapadła.

Musimy mieć na najbliższe wybory mocny punkt w polityce społecznej. A że 500+ nie było nigdy zmieniane, jego podwyższenie wydaje się naturalnym rozwiązaniem. Decyzja o tym już zapadła - powiedział serwisowi wyborcza.biz jeden z polityków PiS.

Nie wiadomo jednak, o ile wzrośnie świadczenie. Najbardziej prawdopodobną wersją jest jednak zwiększenie pomocy dla rodziców do 700 zł na każde dziecko.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Tusk nauczył się od PiS". Ekspertka komentuje "babciowe"

Portal wyborcza.biz uważa, że polityków PiS do waloryzacji 500 plus "przekonać" miały... wypowiedzi Donalda Tuska. Chodzi oczywiście o zapowiedź "babciowego". To świadczenie wysokości 1,5 tys. zł miesięcznie dla każdej mamy, która po zakończeniu urlopu macierzyńskiego zdecydowałaby się na powrót do pracy.

Ludziom powinno się dobrze powodzić, bo pracują. Nie może być tak, że ktoś, kto ciężko pracuje, nie ma z tego żadnej premii - mówił lider Platformy Obywatelskiej.

Minister finansów Magdalena Rzeczkowska o 500 plus

Na temat 500 plus niedawno wypowiadała się minister finansów Magdalena Rzeczkowska. Ona nie dała nadziei na waloryzację.

Obecnie nie ma żadnych prac nad waloryzacją 500 plus. Nie prowadzimy rozmów, w jakiej skali i czy zwiększać świadczenie. Trzeba natomiast przeanalizować cele, jakie ten program miał zrealizować. Bezsprzeczne jest, że udało się dzięki niemu ograniczyć skalę ubóstwa wśród dzieci i przeznaczyć więcej środków na ich rozwój. Dlatego być może należy podjąć dyskusję, jak w najbliższych latach ten program ma wyglądać - zaznaczyła, cytowana przez Business Insider.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić