Coraz drożej na stacjach paliw. Zbliża się niebezpieczna granica

Wojna w Ukrainie przekłada się na sytuację na polskich stacjach paliw. Niestety, ceny rosną. Kwota, jaką trzeba zapłacić za Pb95, w wielu miejscach zbliża się do 6 zł za litr.

Coraz drożej na stacjach paliw. Zbliża się niebezpieczna granica
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Średnie ceny paliw w Polsce przedstawili eksperci z e-petrol.pl. Można je porównać z pomiarami wykonanymi 23 lutego, przed agresją Rosji na Ukrainę.

Paliwo

23 lutego

2 marca

różnica

Pb95

5,41 zł/l

5,87 zł/l

+46 gr

Pb985,69 zł/l6,14 zł/l

+45 gr

ON5,46 zł/l5,92 zł/l

+46 gr

LPG2,69 zł/l2,74 zł/l

+5 gr

Średnia cena "95" powoli zbliża się do 6 zł/litr. W niektórych rejonach Polski już teraz trzeba tyle płacić. Kierowcy zatem znów muszą głębiej sięgać do kieszeni. Relatywnie krótko cieszyli się z obniżek, do których doszło za sprawą tarczy antyinflacyjnej.

Odetchnąć z ulgą mogą natomiast posiadacze autogazu. "Ich główne paliwo, jakim jest LPG, podrożało w tym czasie o 5 groszy. Kto twierdził, że inwestycja w autogaz w samochodzie jest jedną z najlepszych na ten rok, może teraz odbierać gratulacje za trafne spostrzeżenia" - pisze autokult.pl.

Ceny paliw. Strach pomyśleć, co by było, gdyby...

Kierowcy, którzy korzystają tylko z benzyny lub diesla, znów łapią się za głowy. Strach pomyśleć, co by było, gdyby nie obniżka VAT.

Obecnie w przypadku paliw obowiązuje stawka 8 proc. Jeśli wróciłaby do normalnej (23 proc.), to litr benzyny kosztowałby aż 6,69 zł, a oleju napędowego - 6,74 zł.

Zobacz także: Poranna konferencja na Orlenie. "Morawiecki pozazdrościł Tuskowi"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić