Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Czas się kończy. Musisz to zrobić do 30 kwietnia

1

Coraz mniej czasu pozostaje na złożenie zeznań podatkowych PIT za 2023 rok. Tak naprawdę rozliczanie się z fiskusem jest już na ostatniej prostej. Dokumenty trzeba złożyć do 30 kwietnia 2024 roku. W jaki sposób rozliczyć PIT?

Czas się kończy. Musisz to zrobić do 30 kwietnia
Tylko do 30 kwietnia można rozliczyć PIT (Getty Images, Andrzej Rostek)

30 kwietnia 2024 roku to ostatni moment na złożenie zeznania podatkowego PIT za 2023 rok. Tego dnia urzędy skarbowe będą czynne do godz. 18:00.

Do 30 kwietnia mamy czas na rozliczenie PIT za 2023 rok. Warto pamiętać, że najszybciej i najprościej zrobimy to za pomocą usługi Twój e-PIT. Elektroniczne rozliczenie zapewnia też szybki zwrot nadpłaty podatku - przekazał wiceminister finansów szef KAS Marcin Łoboda, cytowany na oficjalnej stronie Ministerstwa Finansów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Powinien odpowiadać karnie". Polityk KO nie daruje Kurskiemu

Co wtedy, gdy ktoś nie zaakceptuje rozliczenia do 30 kwietnia?

Jeżeli podatnik nie złoży samodzielnie zeznania PIT-37 i PIT-38 za 2023 r., to z upływem 30 kwietnia zostanie ono automatycznie zaakceptowane. Dzięki temu PIT będzie złożony w terminie nawet jeżeli podatnik nie podejmie żadnych działań. O północy 1 maja 2024 r. rozpocznie się automatyczna akceptacja zeznań w usłudze Twój e-PIT. Przewidujemy, że potrwa ona do 7 maja br. Usługa w tym czasie nie będzie dostępna - donosi resort finansów.

Jak rozliczyć się przez Twój e-PIT?

Twój e-PIT jest prostym i bezpiecznym sposobem na rozliczenie z urzędem skarbowym. Działa przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US), na stronie podatki.gov.pl.

Do e-Urzędu Skarbowego można zalogować się za pośrednictwem login.gov.pl, identyfikując się Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną lub aplikacją mObywatel. Te formy logowania pozwalają w pełni korzystać ze wszystkich funkcjonalności e-Urzędu Skarbowego - informuje MF.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić