aktualizacja 

Czego się pan/i napije? Uważaj na to pytanie na rozmowie o pracę

380
Podziel się:

Czeka cię rozmowa kwalifikacyjna? Zamiast panikować, lepiej na spokojnie przygotować się do spotkania. W tym celu warto zastanowić się, jakie pytania mogą paść z ust rekruterów. Jedno z nich jest szczególnie podchwytliwe. Warto wiedzieć, co na nie odpowiedzieć, żeby zrobić dobre wrażenie na potencjalnym pracodawcy.

Czego się pan/i napije? Uważaj na to pytanie na rozmowie o pracę
Uważaj na to pytanie na rozmowie o pracę. To może być test (Getty Images)

Rozmowa kwalifikacyjna to dla wielu osób jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu. Każdemu zależy, by na spotkaniu z potencjalnymi przyszłymi pracodawcami wypaść jak najlepiej i w krótkim czasie zaprezentować wszystkie swoje atuty, które rekruter może uznać za przydatne na danym stanowisku. Presja jest ogromna, zwłaszcza kiedy chodzi o wymarzoną posadę.

Rozmowa kwalifikacyjna. Uważaj na to pytanie

By nieco zmniejszyć poziom stresu i na spotkaniu poczuć się pewniej, warto wcześniej odpowiednio się przygotować. W tym celu można rozpisać sobie pytania, które mogą paść z ust rekruterów i przygotować jak najkorzystniejszą odpowiedź. Podczas gdy większość pytań jest w dużej mierze zależna od branży i rodzaju posady, jedno pada praktycznie zawsze, niezależnie od pracodawcy. To ono jest najbardziej podchwytliwe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak się zachowywać na rozmowie kwalifikacyjnej? Jacek Santorski radzi!

Czego się pan/pani napije?

To pytanie kandydaci słyszą na prawie każdej rozmowie o pracę. Może ono wydawać się niepozorne, ale w rzeczywistości jest wstępem do rekrutacji. Zadając je, rekruter próbuje wybadać, jak jakie jest nastawienie aplikanta, a przede wszystkim - jak bardzo jest zdenerwowany. Lepiej dobrze przemyśleć swoją odpowiedź.

Jeśli błyskawicznie i bez zastanowienia odpowiesz, że nie chcesz niczego do picia, ujawnisz, że jesteś bardzo zestresowany i najchętniej jak najszybciej zakończyłbyś to spotkanie. Jeśli zaś w spokojny sposób poprosisz o napój, wykażesz się opanowaniem i pewnością siebie.

Jaki napój najlepiej wybrać? Taki, na który masz akurat ochotę. Do niczego się nie zmuszaj. Najprawdopodobniej zostanie ci zaproponowana kawa, herbata albo woda. Najbezpieczniejsza wydaje się ostatnia opcja, ponieważ wymaga najmniejszego wysiłku od osoby, która przeprowadza rozmowę.

Poproszenie o coś do picia podczas rozmowy kwalifikacyjnej ma jeszcze jeden plus. Kiedy zostanie ci zadane trudne pytanie, sięgając po szklankę i upijając łyk, w naturalny sposób zyskasz parę cennych chwil do namysłu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić