Czy 19.03.2023 to niedziela handlowa? Gdzie na zakupy?

2

Czy 19 marca 2023 roku będzie można zrobić zakupy w największych sklepach? Czy będzie obowiązywać zakaz handlu, czy może jednak nie? Odpowiadamy na liczne pytania w kontekście 19.03.2023.

Czy 19.03.2023 to niedziela handlowa? Gdzie na zakupy?
Czy 19 marca to niedziela handlowa? (Adobe Stock)

Już jakiś czas temu sieć obiegł kalendarz niedziel handlowych 2023. Nie ma ich zbyt wiele, a wszystko za sprawą zaostrzonych przepisów w sprawie zakazu handlu. Polskie władze postanowiły walczyć z handlem w niedziele, co sprawiło, że rzadko kiedy można swobodnie robić zakupy w drugi dzień weekendu.

A jak będzie tym razem? Niestety, nie mamy dobrych wieści dla tych, którzy rozważali większe zakupy w dniu 19 marca. Jest to bowiem niedziela niehandlowa. Największe sklepy będą więc pozamykane. Nie zrobisz zakupów w takich sieciach jak Biedronka, Lidl, Kaufland, Carrefour, Auchan czy też Netto.

Poza tym wyłączone z użytku będą galerie handlowe czy też różne inne punkty. Niektórzy mogą jednak otwierać swoje biznesy. Chodzi choćby o lokale gastronomiczne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Magda Gessler o inflacji i galopującym wzroście cen. Ma radę, żeby robić rozsądniejsze zakupy

Niedziela niehandlowa (19.03.2023). Gdzie można zrobić zakupy?

W tę niedzielę nie będzie można wybrać się do największych sklepów, więc warto przypomnieć, gdzie zrobimy zakupy, gdy wypada niedziela niehandlowa. Otwarte pozostaną oczywiście duże stacje paliw czy też małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Niedziele handlowe i niehandlowe 2023. Sprawdź kalendarz

Kiedy w tym roku wypadają niedziele handlowe? Rzućmy okiem:

  • 29 stycznia,
  • 2 kwietnia,
  • 30 kwietnia,
  • 25 czerwca,
  • 27 sierpnia,
  • 17 grudnia,
  • 24 grudnia.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić