Czy dzisiaj jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy 30 kwietnia?

1

Nie brakuje osób, które zastanawiają się, czy 30 kwietnia 2023 roku będzie można zrobić zakupy w największych i najpopularniejszych sklepach. Czy ta niedziela jest handlowa? Odpowiadamy na liczne pytania.

Czy dzisiaj jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy 30 kwietnia?
Czy 30 kwietnia to niedziela handlowa? (Getty Images, Kinga Krzeminska)

Polacy przywykli już do tego, że lepiej nie planować zakupów na drugi dzień weekendu. Wszystko dlatego, że w niedziele zwykle obowiązuje zakaz handlu. To efekt zaostrzonych przepisów, o co jakiś czas temu zadbały polskie władze.

Czy niedzielę niehandlową będziemy mieć również 30 kwietnia? Otóż nie. Tutaj niespodzianka dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie zrobili zakupów na majówkę.

Ta niedziela jest handlowa. Wobec tego śmiało można ruszać do największych i najpopularniejszych sklepów. Zakupy będzie można zrobić m.in. w Biedronce, Lidlu, Carrefourze, Kauflandzie czy Netto.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Do tego doprowadzi Tusk? Polityk nie ma wątpliwości

Otwarte będą też różne inne punkty, które w niedziele niehandlowe są zamknięte. W tym miejscu warto podkreślić, że normalnie funkcjonować będą między innymi centra handlowe.

Niedziele niehandlowe. Gdzie zrobić zakupy?

Tym razem wypada niedziela handlowa. A gdzie można zrobić zakupy wtedy, gdy obowiązuje zakaz handlu? Otwarte oczywiście duże stacje paliw czy też małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Niedziele handlowe i niehandlowe 2023. Sprawdź kalendarz

Ile niedziel handlowych pozostało do końca roku? Tylko cztery. Najbliższa przypadnie 25 czerwca.

  • 25 czerwca,
  • 27 sierpnia,
  • 17 grudnia,
  • 24 grudnia.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić