Czy jutro jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy 18 lutego?

4

Zapewne część osób zastanawia się, czy 18.02.2024 to niedziela handlowa. Czy jutro sklepy będą otwarte, czy może jednak nie będzie szans na zakupy w tych największych dyskontach? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

Czy jutro jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy 18 lutego?
Czy 18 lutego to niedziela handlowa? (Pixy)

Od dłuższego czasu w naszym kraju obowiązują zaostrzone zasady w kontekście zakazu handlu w niedziele oraz święta. Najpewniej nowy rząd coś w tym zakresie pozmienia, jednak póki co mamy do czynienia z regulacjami, które wszystkim są dobrze znane.

Zapewne wielu osobom weszło w krew, by raczej nie planować zakupów na niedzielę. W drugi dzień weekendu te największe sklepy zazwyczaj są nieczynne.

Warto wyraźnie zaznaczyć, że ta niedziela, a więc 18 lutego, jest niehandlowa. W związku z tym nie ma szans na zakupy w takich sklepach jak m.in. Biedronka czy też Lidl. Poza tym nie funkcjonują sklepy takich sieci jak choćby Kaufland, Pepco, Auchan, Carrefour, Kaufland czy Aldi i Tedi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Maffashion musiała przerwać treningi do TzG! Co się stało?

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobić zakupy 18 lutego?

Gdzie można zrobić zakupy wtedy, gdy obowiązuje zakaz handlu? W awaryjnych sytuacjach można skorzystać z kilku rozwiązań. Otwarte są oczywiście duże stacje paliw, ale i małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Niedziele handlowe 2024: kalendarz

Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2024 roku? Oto terminarz:

  • 24 marca
  • 28 kwietnia
  • 30 czerwca
  • 25 sierpnia
  • 15 grudnia
  • 22 grudnia.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić