Czy jutro jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy 22 stycznia?

3

Z pewnością nie brakuje takich osób, które zastanawiają się, czy 22 stycznia wypada niedziela handlowa. Gdzie będzie można jutro zrobić zakupy? Czy 22.01.2023 obowiązuje zakaz handlu?

Czy jutro jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy 22 stycznia?
Czy 22 stycznia to niedziela handlowa? (Pixabay)

Już od jakiegoś czasu w naszym kraju obowiązują zaostrzone przepisy w zakresie zakazu handlu. Wobec tego lepiej nie planować zakupów na drugi dzień weekendu. Zazwyczaj te największe sklepy w niedziele są pozamykane.

W niedziele niehandlowe nie ma szans na zakupy w Biedronce, Lidlu, Auchan, Carrefourze, Netto czy też Aldi i Kauflandzie. Poza tym funkcjonować nie mogą galerie handlowe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rekordowa inflacja na Węgrzech. "Zakupy są bolesne"

Czy 22 stycznia 2023 roku wypada niedziela handlowa? Odpowiedź na to pytanie może okazać się rozczarowaniem dla niektórych osób. Nie jest to bowiem niedziela handlowa.

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobić zakupy 22 stycznia?

W tę niedzielę nie będzie można wybrać się do największych sklepów, więc warto przypomnieć, gdzie można robić zakupy wtedy, gdy niedziela jest niehandlowa. Otwarte są oczywiście duże stacje paliw czy też małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy oby na pewno jest on czynny.

Niedziele handlowe 2023 - kalendarz

W styczniu wypada jedna niedziela handlowa. Zakupy w pełni swobodnie będzie można zrobić już 29 stycznia. Jak wygląda kalendarz niedziel handlowych w 2023 roku?

  • 29 stycznia,
  • 2 kwietnia,
  • 30 kwietnia,
  • 25 czerwca,
  • 27 sierpnia,
  • 17 grudnia,
  • 24 grudnia.

W tym roku czeka nas zatem siedem niedziel handlowych. Najwięcej okazji do zakupów w drugi dzień weekendu będziemy mieć w kwietniu i grudniu

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić