Tragedia przy plaży. Małżeństwo utonęło, ratując 13-letniego syna

35

Na myśl o tym dramacie łzy same napływają do oczu. Brazylijczycy 42-letnia Inalda oraz 43-letni Felisberto Sampaio utonęli, gdy bohatersko próbowali ratować 13-letniego syna. Chłopiec topił się w ocenie. Nieprzytomne dziecko wyciągnęli na brzeg przypadkowi świadkowie. Nastolatek dochodzi do zdrowia w szpitalu. Rokowania są dobre, jednak już nigdy nie przytuli ukochanych rodziców.

Tragedia przy plaży. Małżeństwo utonęło, ratując 13-letniego syna
Tragedia przy plaży. Małżeństwo utonęło, ratując 13-letniego syna (Facebook)

To miał być mile spędzony dzień trzyosobowej, kochającej się rodziny. We wtorek 10 stycznia małżonkowie, korzystając z pięknej pogody, wybrali się wraz z synkiem na znaną i lubianą plażę Camacari w Joao Pessoa na wschodzie Brazylii. Chłopiec kąpał się w ocenie, a rodzice odpoczywali na piasku. Nagle wydarzyło się coś strasznego. 13-latek zaczął się topić.

Rodzice zauważyli, że ich dziecko znalazło się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Chłopiec nie potrafił poradzić sobie z potężnymi falami. Te dosłownie wciągnęły go w głąb oceanu. Przerażeni państwo Sampaio rzucili się do wody, by ratować 13-latka. Wtedy zdarzyło się najgorsze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Zełenski się tego obawiał. Generał: "To największe wyzwanie Ukrainy"

Małżonkowie nie tylko nie byli w stanie pomóc własnemu dziecku, ale i sami zapłacili najwyższą cenę za akt odwagi. Utonęli w oceanie. Chłopca wydobyli z wody dopiero przypadkowi świadkowie. Byli to rybacy, którzy akurat łowili ryby i widzieli dramatyczne sceny. Nastolatkowi udzielono pierwszej pomocy. Udało mu się przywrócić oddech. Został na sygnale przewieziony do szpitala. Tam dochodzi już do zdrowia.

Na miejsce od razu wezwano służby ratunkowe. Nurkowie wyciągnęli na brzeg 43-latka i jego żonę. Niestety, na ratunek dla nich było już za późno. Pomimo podjętej reanimacji, nie udało się przywrócić im oddechu. Oboje zmarli. W jednej chwili chłopiec stracił najbliższe mu osoby.

Jak pisze "New York Post", kondolencje rodzinie złożył miejscowy ksiądz. - Wiem, że okoliczności są bardzo bolesne i trudne do zrozumienia – powiedział duchowny. Dodał też, że "tylko wieczność wyjaśni nam wszystkie tajemnice życia".

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić