Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Czy jutro jest niedziela handlowa? Już wszystko jasne

49

Niektórzy zastanawiają się, gdzie 12 maja 2024 roku będzie można zrobić zakupy. Czy ta niedziela jest handlowa, czy może jednak niehandlowa? Czy 12.05.2024 obowiązuje zakaz handlu? Rozwiewamy wątpliwości.

Czy jutro jest niedziela handlowa? Już wszystko jasne
Czy 12 maja to niedziela handlowa? (Pexels)

W Polsce od jakiegoś czasu obowiązują dość restrykcyjne przepisy dotyczące zakazu handlu w niedziele i święta. Oznacza to, że zazwyczaj w niedzielę nie można robić zakupów w dużych sklepach.

Prawdopodobnie nowy rząd wprowadzi jakieś zmiany do tych przepisów, ale na razie wszyscy w Polsce dobrze wiedzą, jakie są obecne zasady. Większość ludzi przyzwyczaiła się już do tego, że w niedziele lepiej nie planować zakupów, bo duże sklepy są zamknięte.

Przypominamy, że jutro, 12 maja, przypada niedziela niehandlowa. Nie będzie można zrobić zakupów w popularnych dyskontach takich jak Biedronka czy Lidl, a także w innych dużych sieciach jak Kaufland, Pepco, Auchan, Carrefour, Aldi czy Tedi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polak dotarł w wyjątkowe miejsce. "Najpiękniejsze plaże"

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobić zakupy 12 maja?

Gdzie można zrobić zakupy wtedy, gdy obowiązuje zakaz handlu? W awaryjnych sytuacjach można skorzystać z kilku rozwiązań. Otwarte są oczywiście duże stacje paliw, ale i małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Niedziele handlowe 2024 - kalendarz

  • 28 stycznia 2024.
  • 24 marca 2024.
  • 28 kwietnia 2024.
  • 30 czerwca 2024.
  • 25 sierpnia 2024.
  • 15 grudnia 2024.
  • 22 grudnia 2024.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić