Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Czy jutro jest niedziela handlowa? Koniec wątpliwości

21

Część Polaków zastanawia się, gdzie 19 maja 2024 roku będzie można zrobić zakupy. Czy ta niedziela jest handlowa, czy może jednak niehandlowa? Czy 19.05.2024 obowiązuje zakaz handlu? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

Czy jutro jest niedziela handlowa? Koniec wątpliwości
Czy 12 maja to niedziela handlowa? (Pexels)

Od dłuższego czasu w Polsce funkcjonują dość restrykcyjne przepisy dotyczące zakazu handlu w niedziele i święta, co zazwyczaj uniemożliwia robienie zakupów w dużych sklepach w te dni.

Przewiduje się, że aktualny rząd wprowadzi zmiany w istniejących regulacjach. Na chwilę obecną mieszkańcy Polski muszą pogodzić się z obowiązującymi zasadami. Większość osób zaadaptowała się już do tego, że niedziela nie jest dniem na planowanie zakupów w większych marketach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przerażający widok po pożarze. Skala zniszczeń

Przypominamy, że jutro, czyli 19 maja, przypada niedziela niehandlowa. W tym dniu nie będzie możliwe robienie zakupów w dużych sieciach handlowych jak Biedronka, Lidl, Kaufland, Pepco, Auchan, Carrefour, Aldi, czy Tedi.

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobić zakupy 19 maja?

Gdzie można zrobić zakupy wtedy, gdy obowiązuje zakaz handlu? W awaryjnych sytuacjach można skorzystać z kilku rozwiązań. Otwarte są oczywiście duże stacje paliw, ale i małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Niedziele handlowe 2024 - kalendarz

  • 28 stycznia 2024.
  • 24 marca 2024.
  • 28 kwietnia 2024.
  • 30 czerwca 2024.
  • 25 sierpnia 2024.
  • 15 grudnia 2024.
  • 22 grudnia 2024.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić