Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Problemy we Francji. Przez migrantów produkt znika z półek

169
Podziel się:

Sklepy Decathlon w północnej Francji przestały sprzedawać kajaki po tym, jak migranci zaczęli używać ich do przeprawy przez kanał La Manche.

Problemy we Francji. Przez migrantów produkt znika z półek
Migranci decydują się na przeprawę z Calais do Wielkiej Brytanii (Getty Images)

Sklepy Decathlon wycofały ze sprzedaży kajaki i sprzęt, który mógłby posłużyć migrantom do przepraw przez kanał La Manche. Lokalne media informują, że w ostatnim czasie w północnej Francji wzrosła sprzedaż wioseł, tratw i małych łodzi.

Decathlon wycofuje sprzęt do pływania

Trzech migrantów zaginęło od czwartku, próbując przepłynąć kanał kajakiem.

Niedawny wzrost prób przekraczania granic skłonił nasze zespoły w Decathlon Calais do zastanowienia się nad pozycją, jaką należy zająć w zakresie sprzedaży produktów, które mogą służyć jako łodzie do przepłynięcia kanału - wyjaśnia sieć w komunikacie prasowym, opublikowanym przez lokalny dziennik "La Voix Du Nord".

Sklep przekazał także, że nie chce narażać klientów na niebezpieczeństwo, niezależnie od tego, jakie są ich zamiary. Brytyjskie MSW przekazało, że od początku roku odnotowano ponad 22 tys. prób przeprawy migrantów przez kanał La Manche.

Francuski minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin rozmawiał w poniedziałek ze swoim brytyjskim odpowiednikiem. Omawiali problem migrantów, którzy używając małych łodzi, przekraczają kanał. Zgodzili się, że trzeba jak najszybciej "zapobiec 100 procentom przepraw i uczynić tę śmiertelną trasę nieopłacalną".

Zobacz także: Tłumy migrantów na przejściu granicznym. Nagranie z Kuźnicy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(169)
WALDI
6 miesięcy temu
Wszystkiemu winni są amerykanie. W krajach arabskich chcieli wprowadzić demokrację i ponieśli klęskę. Smród rozchodzi się po całym świecie. Kadafi, Hussein, Assad to byli/są dyktatorzy którzy trzymali arabów za mordę.
albert
6 miesięcy temu
Idę o zakład zakute Pisiory że pandemia się skończy emigranci odejdą na świecie powróci normalność a w PiSolańdzie drożyzna pozostanie i znów wzrosną podatki.Bo matoły które was reprezentują nie mają bladego pojęcia o rządzeniu krajem,co to są finanse i czym to się je.
Dyzma
6 miesięcy temu
Chyba po raz pierwszy w historii migranci szukają lepszego życia w rejonach epidemi... Dobre!!!!!! Może o niej nie wiedzą?
Dyzma
6 miesięcy temu
A covid tam jest? Dziwne że nikt tam na covid nie zszedł a przecież oni nie są zaszczepieni. Niech wracają do domu zanim zarażą się od zaszczepionych póki jeszcze mogą się naprawdę uratować. Covid choroba cywilizacyjna?
Mapka
6 miesięcy temu
Dla mnie to mogą płynąć i przez ocean , ryby w oceanie, rekiny , ośmiornice, sinice , delfiny , syreny , i inne stworzenia
MARIUS
6 miesięcy temu
Bydlo.
Jurek
6 miesięcy temu
Czy w ogóle jeszcze jest Polska dyplomacja, że Niemcy i Francja rozwiązują problemy na polskiej granicy.Pooacy.! Nikt z wami nie chce rozmawiać,bo nie ma z kim i o czym.
marcopolo70
6 miesięcy temu
Ja też byłem uchodzcem ekonomicznym pracowałem w Niemczech ale przechodziłem przez przejście jak normalny człowiek o co tu chodzi??
Nena
6 miesięcy temu
Każdy ma prawo normalnie żyć bez względu na to jaką się ma religię i kolor skóry
Ehhhh
6 miesięcy temu
A tymczasem wczoraj świeżo upieczony nachodźca planował zaatakować katedrę w Liverpoolu w której odbywały się uroczystości upamiętniające Remberance Day, czyli dzień pamięci poległych żołnierzy w pierwszej wojnie światowej. Na szczęście przytomny Brytyjczyk taksówkarz zamknął go w aucie, w którym wybuchła bomba z tym terrorystą w środku.
!!!!!!!!!!!!!...
6 miesięcy temu
Korytarz humanitarny chyba do nieba
Kokon
6 miesięcy temu
Niestety. Widać te lata pokoju kiedy problemem stał się nowszy model telefonu. Nie potrafimy stać mocno na straży sw. granic czy wartości europejskich. Europa ten rozleniwiony dobrobytem kot… co najwyżej może zaprzestać sprzedaży kajaków…. Jakie to jest żałosne …Nas już nie długo nie będzie zamiast tego będą ciapate
Elemo
6 miesięcy temu
Ludzie, na jakim dnie jesteśmy, że jedyny rozwiązaniem jest powiedzenie „a niech toną”? Co my, małpy prymitywne, bez mózgu? Sondy latają po kosmosie, a my nie umiemy zaproponować nowych rozwiązań dla siebie i tych ludzi? Telefony nam zdobiły z łbów papkę i myśleć już nie potrafimy
Zmora
6 miesięcy temu
Nic nie dadzą takie działania. Trzeba po prostu skoczyć z socjalem.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić