Sankcje wobec Białorusi. Zapadła kluczowa decyzja Unii Europejskiej

Unia Europejska postanowiła wyrazić zgodę na sankcje wobec Białorusi za atak hybrydowy z udziałem migrantów. Decyzja miała zapaść na spotkaniu w Brukseli.

Sankcje wobec Białorusi. Zapadła kluczowa decyzja Unii Europejskiej
Zdjęcie ilustracyjne (PAP, Ministerstwo Obrony Narodowej)

O ruchu Unii Europejskiej poinformowała korespondentka Polskiego Radia. Ustaliła ona, że decyzję podjęli ministrowie spraw zagranicznych 27 krajów na spotkaniu w Brukseli.

Te ustalenia w rozmowie z dziennikarzami potwierdził unijny dyplomata. Lista osób i podmiotów objętych sankcjami ma zostać przyjęta w późniejszym czasie.

Sankcje na Białoruś. Polskie władze nie mają wątpliwości

Portal wiadomosci.wp.pl przypomina, że o ewentualnych sankcjach na Białoruś już niejednokrotnie mówili przedstawiciele polskiego rządu. Jakub Kumoch, szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej, zaznaczał, że powinny być one twarde.

Jesteśmy za bardzo dotkliwymi sankcjami przeciwko Białorusi, ale również bierzemy pod uwagę wrażliwość naszych partnerów i innych sąsiadów Białorusi. Tutaj musimy brać pod uwagę i wrażliwość i podatność ich gospodarek na te sankcje - podkreślał na antenie Polskiego Radia.

Kumoch mówił też o możliwości uruchomienia artykułu 4. Traktatu Północnoatlantyckiego, który dotyczy konsultacji w sytuacji poczucia zagrożenia któregoś z państw NATO. Zdradził, że "wariant ten jest cały czas na stole".

Patrzymy na razie jak wygląda sytuacja. Dzisiaj dzień będzie bardzo obfity w wydarzenia, jak sądzimy; zresztą widać w mediach społecznościowych, co się dzieje - zaznaczał w poniedziałek.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić