Decyzja zapadła. Polaków czeka wymiana telewizorów

234

Nie ma jak dodatkowy wydatek. Na pewno część z was ucieszy się z faktu, że do oglądania naziemnej TV od lipca 2022 będzie konieczny odbiornik zgodny ze standardami DVB-T2. Szykujcie specjalne miejsce w portfelu na niezapowiedziany zakup.

Decyzja zapadła. Polaków czeka wymiana telewizorów
System DVB-T2 będzie obowiązywać od 1 lipca 2022 (Adobe Stock, Alessandro Mattiacci)

Telewizja naziemna tylko z nowym telewizorem? Od 1 lipca 2022 roku do oglądania cyfrowo kanałów naziemnych będzie konieczny telewizor zgodny ze standardami systemu DVB-T2. Będzie to już druga generacja cyfrowej telewizji naziemnej. Jeżeli kupiliście odbiornik telewizyjny w ciągu ostatnich dwóch lat, to możliwe, ze wymianę nie będzie konieczna, ponieważ najnowsze telewizory powinny być dwusystemowe. Większość smartTV z rozdzielczością 4K/UHD ma już wbudowany dekoder nowego standardy telewizji naziemnej.

Jak sprawdzić, czy wasz telewizor jest dwusystemowy? Najłatwiejszym sposobem jest sprawdzenie instrukcji. Jeżeli nie macie drukowanej, to na pewno znajdziecie wersje cyfrowa na stronie producenta waszego odbiornika. Możecie też sprawdzić w wyszukiwarce internetowej. Ostatecznością jest oczywiście praca na żywym organizmie i zabawa ustawieniami.

Czym różni się DVB-T od DVB-T2? Nowy standard podniesie oczywiście jakość obrazu i dźwięku. Umożliwi także dodawanie nowych funkcjonalności w ramach telewizji hybrydowej. Jest to ewolucja znanego dotąd systemu, którego korzystają Polacy. Zmiana z DVB-T na DVB-T2 to wynik również tego, że Komisja Europejska zdecydowała o oddaniu części częstotliwości DVB-T dla sieci LTE. Cena nowego odbiornika będzie zależeć od oczekiwań co do wielkości i funkcjonalności nowego telewizora.

Zobacz także: "Pandora Papers". Belka komentuje: Tylko jedno polskie nazwisko. To sukces
Autor: KRWL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić