Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KRWL
|

Decyzja zapadła. Polaków czeka wymiana telewizorów

123
Podziel się:

Nie ma jak dodatkowy wydatek. Na pewno część z was ucieszy się z faktu, że do oglądania naziemnej TV od lipca 2022 będzie konieczny odbiornik zgodny ze standardami DVB-T2. Szykujcie specjalne miejsce w portfelu na niezapowiedziany zakup.

Decyzja zapadła. Polaków czeka wymiana telewizorów
System DVB-T2 będzie obowiązywać od 1 lipca 2022 (Adobe Stock, Alessandro Mattiacci)

Telewizja naziemna tylko z nowym telewizorem? Od 1 lipca 2022 roku do oglądania cyfrowo kanałów naziemnych będzie konieczny telewizor zgodny ze standardami systemu DVB-T2. Będzie to już druga generacja cyfrowej telewizji naziemnej. Jeżeli kupiliście odbiornik telewizyjny w ciągu ostatnich dwóch lat, to możliwe, ze wymianę nie będzie konieczna, ponieważ najnowsze telewizory powinny być dwusystemowe. Większość smartTV z rozdzielczością 4K/UHD ma już wbudowany dekoder nowego standardy telewizji naziemnej.

Jak sprawdzić, czy wasz telewizor jest dwusystemowy? Najłatwiejszym sposobem jest sprawdzenie instrukcji. Jeżeli nie macie drukowanej, to na pewno znajdziecie wersje cyfrowa na stronie producenta waszego odbiornika. Możecie też sprawdzić w wyszukiwarce internetowej. Ostatecznością jest oczywiście praca na żywym organizmie i zabawa ustawieniami.

Czym różni się DVB-T od DVB-T2? Nowy standard podniesie oczywiście jakość obrazu i dźwięku. Umożliwi także dodawanie nowych funkcjonalności w ramach telewizji hybrydowej. Jest to ewolucja znanego dotąd systemu, którego korzystają Polacy. Zmiana z DVB-T na DVB-T2 to wynik również tego, że Komisja Europejska zdecydowała o oddaniu części częstotliwości DVB-T dla sieci LTE. Cena nowego odbiornika będzie zależeć od oczekiwań co do wielkości i funkcjonalności nowego telewizora.

Zobacz także: "Pandora Papers". Belka komentuje: Tylko jedno polskie nazwisko. To sukces
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(123)
biedak
5 miesięcy temu
POZEW ZBIOROWY od skarbu państwa za modernizację/wymianę sprawnych telewizorów.
main
7 miesięcy temu
Oby ta zmiana wpłynęła pozytywnie na jakość obrazu. Mam Philipsa z 4K i sygnał telewizji mógłby się jeszcze trochę poprawić.
Mlody
7 miesięcy temu
Wystarczy przystawka nową za 100 zł.
Adam
7 miesięcy temu
I znowu propaganda. Ten portal z tego słynie, że przekazuje sensacje nie zgodne z faktami. Nikt nie musi kupować nowego telewizora,SOOKOJNIE!!!. Tu napisano artykuł by ludzie jyz teraz pobiegli do sklepów i kupowali telewizory na raty. Aby weszli w dług, który potem będzie oscylowal wysokie odsetki. Chca ludzi wpędzić w długi,bo wiadomo ,że kupuje sie telewizory na raty. Pogonić takiego dziennikarzynę za taki artykuł.
Alinka
7 miesięcy temu
Wszystkie telewizory które są zgodne z DVB-T są zgodne z DVB-T2 czyli wszystkie wyprodukowane po 2000 roku a te obecnie niekompatybilne i tak korzystają z z dekodera DVB-T/T2 więc nie ma żadnego problemu... ale ktoś napisał artykuł by sobie kliknięć nabić
Wkurzony
7 miesięcy temu
Znowu naciągają ludzi na nowy wydatek. Za parę lat wymyślą kolejny standard i będzie powtórka z rozrywki. Grunt to ruch w interesie!
Jacek K.
7 miesięcy temu
,, Telewizor wyrzucilem został mi w akwarium żółw." I już nie mam tego problemu. Jaki człowiek jest szczęśliwszy.
George
7 miesięcy temu
Zakodować i będzie ok.Kto chce to oglądać niech płaci.Na siłę ściągają pieniądze podatników.wymuszanie
Włodzio
7 miesięcy temu
Nie wiem czemu pismaki muszą siać grozę. Zamiast uczciwie napisać jak odróżnić dobry telewizor od złego, napisać masz wybór albo telewizor drogi albo przystawka tania to trzeba siać grozę
J. Rotschild
7 miesięcy temu
Będziecie tańczyli jak wam zagram
Pwznd
7 miesięcy temu
Jakoś nie napisali, że zamiast telewizora wystarczy kupić dekoder za kilkadziesiąt zł.
Stygmatyk
7 miesięcy temu
A kto to jeszcze ogląda ?na pewno nikt normalny
Sitt
7 miesięcy temu
To wszystko dzięki waszej kochanej Unii. Ale to nie wszystko, będzie tego więcej.
Jon
7 miesięcy temu
No to dla.elektoratu pisowskiego będą dopłaty do telewizorów o poparcie spadnie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić