Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Biedronka ma godnego rywala. Polska sieć robi furorę

40
Podziel się:

Dane z 300 gmin wskazują na to, że Biedronka i Dino często konkurują ze sobą na lokalnych rynkach. "Średnio ponad 58 proc. mieszkańców tych obszarów robi zakupy w portugalskiej sieci, a niecałe 33 proc. w polskiej" - donosi Monday News.

Biedronka ma godnego rywala. Polska sieć robi furorę
Dino i Biedronka walczą o klienta (money.pl, Rafał Parczewski)

Okazuje się, że Biedronka ma lojalniejszych klientów i przeszło 4 razy większy udział w łącznym ruchu w sklepach. Eksperci komentujący wyniki badania zauważają jednak, że Dino posiada o prawie połowę mniej punktów. Prognozują, że w przyszłości jest w stanie dogonić konkurenta.

Powinien skoncentrować się na otwieraniu swoich placówek w gminach, do których nie dotarła jeszcze Biedronka. Może też walczyć bezpośrednio, zakładając więcej nowych sklepów tam, gdzie sieć należąca do Jeronimo Martins jest już obecna - donoszą eksperci, na których powołuje się Monday News.

To, jak o klienta walczą Dino i Biedronka, zbadała firma technologiczna Proxi.cloud oraz platforma analityczno-badawcza UCE RESEARCH. Pod uwagę wzięto 762 tys. klientów, którzy łącznie odbyli 8,3 mln wizyt w 501 placówkach sieci Dino i 1150 sklepach Biedronki, zlokalizowanych w 299 gminach.

Średnia liczba wizyt przypadająca na klienta w sklepach Biedronka wynosi 3,04. Dla Dino to wynik 2,09. To oznacza, że osoby odwiedzające placówki portugalskiej sieci są nastawione na częstsze robienie zakupów - spostrzega Adam Grochowski z Proxi.cloud, cytowany przez Monday News.

Walka Biedronki i Dino. Ciekawy wniosek dot. klientów

Przeanalizowano też, jak duże odległości pokonują klienci do swojego sklepu. Dla obu sieci największy odsetek stanowią osoby zamieszkujące w promieniu 5 kilometrów od punktu sprzedaży. Jeżeli chodzi o Biedronkę, to jest to 82 proc., a w przypadku Dino - prawie 62 proc.

Do sieci Biedronka uczęszcza najmniej shopperów, którzy muszą pokonać ponad 10 km. Prawdopodobnie to efekt gęstości rozmieszczenia tych sklepów. Większość mieszkańców ma taką placówkę w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Natomiast analizując dane dotyczące Dino, można zauważyć, że odsetek osób mających do punktu sprzedaży 5-10 km oraz tych, którzy potrzebują pokonać więcej niż 10 km, jest podobny - przyznaje Mateusz Chołuj z Proxi.cloud (za Monday News).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(40)
Johnny Manero...
7 miesięcy temu
Sieć sklepów Dino jeśli spojrzeć na mapę jest skupiona na zachodnim pasie . Sklep idealnie dopasowany wielkością i ilością towaru . Jest tam wszystko co potrzeba do codziennego życia , bez ogromu tandety w postaci szmacianych butów , śrubokrętów , szmat przypominających ubrania i UJ wie czego jeszcze, co jest w portugalskim ...... Pomijając ,że to OBŁĘD ,ażeby portugalskie pastuchy miały 3 000 dużych sklepów w Polsce , to to coś jest odrażające . Wybór serów i wędlin w Dino jest nieduży , ale zawsze świeże i smaczne . Jeśli ktoś jedzie Karkonosze , Sudety może zauważyć w weekendy duża ilość czeskich rejestracji robiących zakupy w Dino . Głównie mięso Przynajmniej tak było do ,,akcji Turów ,, Szczerze popieram Dino i mam nadzieję , że portugalskie syny znikną za jakiś czas na zawsze .
Drzon
7 miesięcy temu
Czynm się szczycić biedronka truje ludzi zywnosciowo
Siema
7 miesięcy temu
Osobiście wolę biedronkę, bo w niej przynajmniej jakoś czyściej jest i, nie śmierdzi.
Twoja Stara
7 miesięcy temu
Proste ! W każdej biedzie śmierdzi na wejściu. Ja nie wiem czy to już jest standardem. W dodatku produkty to odpadki które nie idą w innych krajach. Polacy wszystko zjedzą. W Dino mamy Polskie produkty nigdy nie śmierdzi i w ogole Dino jest kotem ! Zabierać biedronki i lidle, Polakom wystarczy Dino. 💪
...
7 miesięcy temu
Jakie Dino? Proszę mi powiedzieć gdzie na Podkarpaciu mogę znaleźć taki sklep, a pojadę i wystawię opinię. Wolę kupować w biedronce, do której mam 6 kilometrów, niż jeździć kilkadziesiąt do polskiego Dino.
RobertKujawy
7 miesięcy temu
Kilka razy kupowałem w Dino Jakość towarów pozostawiła wiele do życzenia , zwłaszcza wędliny i sery To spowodowało że zrezygnowalem
Przykre to je...
7 miesięcy temu
Jeśli Polska sieć będzie miała wytyczne ( gdzie ma powstać osiedle ) tak jak ma to teraz biedna , to będzie mogła konkurować z biedną , przykład "Bolszewo"... Jeszcze nie ma osiedla ( zaraz powstanie - widać po infrastrukturze ) , a już stoi biedna .
Zool
7 miesięcy temu
Co Polskie ,to Polskie ,a nie Niemieckie ziemniory w opakowaniach z Polską flagą ,dla ściemy.
GOść
8 miesięcy temu
Cieszy że do większość zaczyna docierać że kupując polskie dajesz miejsca pracy Polakom w kraju . Chrońmy sami siebie bo zjada nas Unia czyli zachodnie koncerny . Jak szantażem narzucą nam swoja wolę to będziemy pytać czy możemy wyjść na przerwę .
Bat Chłopski
8 miesięcy temu
W zeszłym tygodniu jak skosiłem trawę i usiadłem przed domem, to widziałem, jak Żabka zjada Biedronkę.
Karolus
8 miesięcy temu
Dino jest fajne. Lubię ten sklep
Bungabunga
8 miesięcy temu
Zapytajcie się jak to Dino płaci pracownikom. Czy dobrze czy słabo. A dlaczego? No właśnie
Gruby
8 miesięcy temu
Wolę dać zarobić naszym producentom,ale jak bdom mi gówno wciskać,to pójdę do niemca albo innego obcego.
Teresa z Tuch...
8 miesięcy temu
No prawdziwy Polak kupuje w Dino jak Niemiec tylko w ludlu trza wspierac swoje Polskie sklepy ...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić