o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Długie weekendy? To nie w tym roku. Wyjątkowo niekorzystny kalendarz

3
Podziel się

Kalendarz jest dla pracowników nieubłagany: 15 sierpnia wypada w sobotę, Wszystkich Świętych w niedzielę. O długich weekendach w drugim półroczu musimy zapomnieć. Jeden dzień wolny "przepada" całkowicie.

Wziąć jeden dzień wolnego i cieszyć się kilkudniowym długim weekendem? Nie w najbliższych miesiącach
Wziąć jeden dzień wolnego i cieszyć się kilkudniowym długim weekendem? Nie w najbliższych miesiącach (Pixabay)
bELckWVx

Druga połowa roku 2020 nie rozpieści pod względem długich weekendów. Zacznijmy od końca. Boże Narodzenie wypada w piątek, a drugi dzień świąt w sobotę. Mamy więc weekend dłuższy, ale tylko o jeden dzień.

W sobotę wypada też 15 sierpnia, czyli Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Sobotnie święta nie są jednak najgorsze. Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 2012 roku za każde święto państwowe przypadające w sobotę pracownikowi przysługuje dodatkowy dzień wolny.

bELckWVz

To pracodawca może wyznaczyć termin wolnego w zamian za święto przypadające w sobotę. Nie musi konsultować terminu z pracownikami, choć w wielu firmach przyjmuje się jednak bardziej "partnerskie" zasady ustalania kalendarza pracy, a więc pracownicy mogą zasugerować, kiedy chcąc odebrać dzień wolny.

Choć byśmy chcieli, korzystnego dla pracowników orzeczenia TK nie rozciągniemy na święta przypadające w niedzielę. A tak w tym roku wypada 1 listopada.

bELckWVF
Zobacz także: Obejrzyj: Wakacyjni oszuści. Na co się nabieramy najczęściej?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELckWWa
KOMENTARZE
(3)
BZDURY
rok temu
a ja pracuje w sobotę tak jak 80% polaków
emeryt 43....
rok temu
Jednak takiej "rozpusty " nie było za PRL , były tylko wolne niedziele i wyznaczone święta,a teraz o rany ...nie ma długiego weekendu - TRAGEDIA.Tak żyliśmy i też było fajnie, bardziej towarzysko a nie jak teraz zaraz żal bo nie ma długiego leniuchowania
Ferd. Kiepski
rok temu
łikendować to każden jeden by chciał , a robić to nie ka komu.
bELckWWb
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić