o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
A.S;
|

Dodatek 1400 plus. "Dudowe" podpisane. Komu przysługuje?

111
Podziel się

Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku solidarnościowym dla osób, które straciły pracę z powodu epidemii koronawirusa. "Dodatek solidarnościowy" ma być dostępny dla wszystkich, którym po 15 marca rozwiązano umowę z wypowiedzeniem .

Dodatek 1400 plus. "Dudowe" podpisane. Komu przysługuje?
Andrzej Duda podpisał ustawę o zapomodze dla osób, które straciły pracę z powodu koronawirusa. (PAP, Grzegorz Michałowski)
bEstmYAB

Jak informuje biuro prasowe prezydenta, Andrzej Duda podpisał ustawę, która umożliwia przyznanie zapomogi w wysokości 1400 złotych dla każdej osoby, która straciła pracę z powodu epidemii koronawirusa. Wcześniejsza propozycja senatu zakładała podniesienie dodatku o 100 zł - do 1500 zł, jednak została odrzucona przez sejm.

Dodatek ma być przyznawany za okres od czerwca do sierpnia. Będzie przysługiwać każdej osobie, której po 15 marca rozwiązano umowę z wypowiedzeniem. Przysługuje wszystkim, którzy płacili składki przez 60 dni w roku. Ma być oskładkowane, ale nie opodatkowane.

Czytaj także:

bEstmYAD

"Dudowe" 1400 plus. Jak działa?

Świadczenie nie będzie jednak wypłacane osobom, które były samozatrudnione, pracowały na umowę zlecenie lub mogły skorzystać ze świadczenia postojowego. Aby je otrzymać, trzeba złożyć podanie do ZUS nie później niż do 31 sierpnia tego roku.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z projektu. Miało być 1300 zł, a jest 1400 zł. Prezydent wywiązał się z części umowy z nami - mówił w rozmowie z money.pl Marek Lewandowski, rzecznik prasowy NSZZ "Solidarność".
bEstmYAJ

"Solidarność" od początku mocno popierała pomysł zapomogi. Niektórzy jednak odnoszą się do niego krytycznie i pytają, skąd zostaną wzięte na to pieniądze.

Będzie dodruk? Wtedy wzrośnie nam inflacja. Zrobi się bardzo groźnie, bo mamy recesję – komentowała w rozmowie z money.pl Katarzyna Lorenc, ekspertka Business Center Club ds. rynku pracy oraz zarządzania i efektywności pracy.

Jej zdaniem, w połączeniu z innymi świadczeniami, może to też sprawić, że niektórym ludziom praca przestanie się zwyczajnie opłacać i stanowi "kpinę z ludzi, którzy codziennie chodzą do pracy".

Zobacz także: Bezrobocie w Polsce. Koronawirus zabiera pracę. Minister zabrała głos

bEstmYAK
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEstmYBe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(111)
i tak i nie
rok temu
Jak się komuś nie podoba Prezydent Duda i jego decyzje zapraszam do emigracji. Niemcy i Angole, aż się proszą o roboli z Polski. W Czechach również znajdzie się pracę. Podatki niższe no i zarabia się w ojro. Pakować walizy i wyjazd. Ja chętnie skorzystam z zasiłku, bo w wyniku pandemii straciłem pracę. Skorzystam bo MOGĘ. Po zasiłku znajdę pracę i dalej będę płacił zus i podatki tak jak do tej pory. I to jest przywilej pracujących na etacie. Tak to działa. Może się podobać lub nie, ale to rząd został wyznaczony i powołany do rządzenia w demokratycznych wyborach. I całe szczęście. Pracowałeś na umowę zlecenie? Żal ci jeden z drugim? Trzeba było iść na etat, zarabiać mniej, płacić większe składki, mieć więcej obowiązków ale i więcej praw np urlop czy odprawa. Wolny wybór. Nikt nikogo nie zmusza do pracy na u-z, która jest umową cywilno-prawną. Może pracy nie było? Była! Aż musieli po Ukraińców sięgnąć, bo rąk do roboty brakowało. Coś kosztem czegoś. Zaraz będzie lament, bo 500+ zrobią tylko dla pracujących i co? A u-z nic nie dostanie. A czy należy się? No nie. Tak jak zasiłek chorobowy z zus dla u-z. Malutki... Ale zus-u też się malutko płaci. Trzeba było sobie odkładać z u-z. Teraz było by jak znalazł.
rak
rok temu
Prowadzę działalność gospodarczą spółka jawna dwu osobowa bez pracowników,w ramach pomocy od Państwa dostaliśmy 5000 tyś.pożyczki na jednego wspólnika i zwolnienie z opłacania składek ZUS bo wypłaty postojowego ZUS odmawia,przy czym spółka cywilna [każdy wspólnik] ma wypłacone postojowe i oraz po 5000 tyś.lepiej było zająć się rozwiązaniem i pomocy takim osobom jak my bo i tak nie stać mnie na wyjazd chyba że dziecko pojedzie samo? Wiadomo że po wyborach nic już nie wskóramy.
Tajne
rok temu
Czy jak znajde pracę to przestaną wypłacać czy szukać dopiero po 3 miesiącach? Wie ktoś może? xD
bEstmYBf
Mali
rok temu
A co w przypadku gdy ktoś w nocy pracował na umowę o pracę a w dzień prowadził działalność gospodarczą niezwiązana z wykonywaną pracą na etacie? Czy im przysługuje to świadczenie "Dudowe"
grasto
rok temu
Rozdają nie swoje pieniądze i to zazwyczaj tym, którzy tego nie potrzebują i tym którzy nie chcą pracować. Jak wydaje Ci się, że coś dostaniesz, to zawsze jest jakiś kruczek, który Cię wyeliminuje... Okazuje się, że lepiej się wychodzi jak nic się nie robi, bo dają z tych co robią. Jaki rząd takie prawa...
Ewa
rok temu
Inflacja to już jest. Ok. 15%.
gggggggg
rok temu
Podobno jego zwolennicy już krzyczą Andrzej Duda jesteś cudak.
Abc
rok temu
To po co ja pracuje? Bezrobocie 1300,dudowe 1400 to juz 2700, niektorzy jeszcze 500+ jesli maja dzieci. Zyc nie umierac. A czlowiek caly miesiac pracuje i ma niecale 2100.
Oko
rok temu
Jak w Ameryce... na zasiłku duzo wiecej niz w pracy. Tam do przyslugujacego zasilku dodali po 600 dolarow tygodniowo. Jak im proponowali powrot do pracy to reagowali z agresja.
dorota
rok temu
ja to zawsze mam przekichane nie jestem na emeryturze nie dostane 13 i 14-stki nie mam dzieci 500 mi uleciało nie mam domku nie dostanę na oczko wodne mam więcej o 200 zł wynagrodzenia nie dostane talonu urlopowego w mojej pracy połowa poszła na zwolnienie lekarskie ja za.....lałam aż ze zmęczenia pot po dupie ciekł nie dostane 1400 DLATEGO NIE GŁOSUJE NA PIS I NIE NALEZĘ DO ICH ELEKTORATU ZA TO HARUJE NA TE POMYSŁY Z BOŻEJ ŁASKI POLITYKÓW
aaaa
rok temu
Niech już on nic nie podpisuje!!! Łatwo jest rozdawać nie swoje pieniądze.
Obywatel
rok temu
Znow rozdawnictwo z kasy obywateli , zamiast inwestycji i organizowania miejsc pracy rozdawanie , ale aby inwestowac trzeba myslec i miec wiedze a tak tylko rozdawnictwo przedwyborcze
Roman
rok temu
Koalicja Obywatelska 9 czerwca br. złożyła w Sejmie projekt ustawy „Czek Turystyczny”, który wpisuje się w wielki program nowej solidarności, program wspierania polskiej gospodarki. Czek turystyczny w wysokości 500 zł przysługiwałby nie tylko dzieciom, ale wszystkim Polakom. Czek na osobę zamieszkującą w Polsce z przeznaczeniem na realizację usług turystycznych na terenie kraju to realne rozwiązanie pomocowe dla branży turystycznej i polskich rodzin. Czek nie będzie nikogo wykluczał i da oddech polskim firmom z branży turystycznej. To czek progospodarczy. Branża turystyczna potrzebuje wsparcia, ponieważ jako pierwsza odczuła skutki epidemii koronawirusa i jako ostatnia podniesie się po epidemii. Przy założeniu, że z czeku skorzystają wszyscy uprawnieni, koszt programu to około 18 mld zł. Program potrwa trzy lata, więc finansowanie rozłoży się na trzy okresy budżetowe. Oznacza to, że średni koszt programu, przypadający na jeden rok budżetowy to 6 mld zł. Tym samym to propozycja KO jest nieporównanie lepsza od propozycji pisu – która zakłada 500 złotowy „Bon Turystyczny” tylko dla dzieci.
bEstmYAX
hola.
rok temu
Kiełbasa wybocza dlaczego pis odrzucił wcześniej??>
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić