oprac. Anna Piątkowska-Borek| 

Korzystasz z 500+? Dostaniesz dodatkowe 500 zł. Sejm przyjął ustawę

12

Sejm przyjął ustawę wprowadzającą Polski Bon Turystyczny. 500 zł na każde dziecko otrzymają osoby, które pobierają również świadczenie 500+.

Korzystasz z 500+? Dostaniesz dodatkowe 500 zł. Sejm przyjął ustawę
Bon turystyczny ruszy najprawdopodobniej w czasie wakacji (Pixabay)

Polski Bon Turystyczny - kto go dostanie?

W piątek 19 czerwca Sejm przyjął ustawę wprowadzającą Polski Bon Turystyczny. Ma on przysługiwać osobom, które mają dzieci. Na każde dziecko rodzina otrzyma jednorazowy bon w wysokości 500 zł. Oznacza to więc, że bon turystyczny będą pobierać ci, którzy otrzymują już świadczenie 500+. W przypadku dzieci niepełnosprawnych rodzice/opiekunowie otrzymają dodatkowo 500 zł, czyli łącznie 1000 zł na dziecko.

W przypadku bonu turystycznego nie będą brane pod uwagę dochody. Bon 500 zł będzie przyznawany niezależnie od tego, na podstawie jakiej umowy i gdzie pracuje rodzic, ani niezależnie od tego, ile zarabia.

Bon turystyczny będzie przekazywany w formie elektronicznej. Nikt nie otrzyma gotówki do ręki, jak jest to w przypadku świadczenia 500+. Bon turystyczny o wartości 500 zł będzie można przeznaczyć do zapłaty za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną do 31 marca 2022 roku.

Bon turystyczny będzie można wykorzystać do 31 marca 2022 roku. Będzie można nim płacić za noclegi w hotelach, pensjonatach i gospodarstwach agroturystycznych, za obozy i kolonie dla dzieci, za wstępy do muzeów, wycieczki po Polsce itd.

Zobacz także: Bon turystyczny 500 plus. Rzecznik rządu Piotr Mueller z apelem do Senatu
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić