o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Łukasz Kuczera
|

Dodatek za pracę w niedzielę. Tak Lidl przekonuje pracowników

240
Podziel się

Popularne sieci sklepów zaczęły omijać zakaz handlu w niedzielę, korzystając ze statusu placówki pocztowej. Nie podoba się to części pracowników. Tymczasem Lidl przygotował dla swojego personelu dodatek. Ten, kto przyjdzie do pracy w najbliższą niedzielę (31 października), otrzyma 100 zł na specjalną kartę.

Dodatek za pracę w niedzielę. Tak Lidl przekonuje pracowników
Dodatek za pracę w niedzielę. Tak Lidl przekonuje pracowników (money.pl, Rafał Parczewski)
bESUXhCJ

W obecnej chwili zakaz handlu w niedzielę w Polsce stał się fikcją. Popularne sieci sklepów, takie jak Biedronka, Lidl, Carrefour czy Kaufland uzyskały status placówek pocztowych i otwierają drzwi również w ostatni dzień tygodnia. Z takiej możliwości zaczęły korzystać nawet markety budowlane, jak chociażby Brico Marche czy Castorama.

Wprawdzie Sejm ostatnio zajął się uszczelnieniem zakazu handlu w niedzielę, prezydent zmiany podpisał, ale nowe przepisy wejdą w życie dopiero na początku 2022 roku. Do tego czasu sklepy mogą kusić ofertami - nie tylko klientów, ale też pracowników.

Dodatek za pracę w niedzielę. Tak Lidl przekonuje pracowników

Niedawno pojawiły się informacje, że pracownicy niektórych sklepów buntują się i nie podoba im się pomysł pracy w niedzielę. Tymczasem Lidl poinformował, że przygotował dodatek dla pracowników sklepów i centrów dystrybucji. Każdy, kto przyjdzie do pracy w najbliższą niedzielę (31 października) otrzyma bonus w postaci zasilenia kwotą 100 zł brutto karty Lidl.

bESUXhCL
Zobacz także: Burza po wywiadzie Morawieckiego dla "Financial Times". Adam Bielan tłumaczy

Decyzja firmy po części wynikać może z kalendarza - 1 listopada ze względu na Wszystkich Świętych jest dniem wolnym od pracy i część personelu będzie chciała uniknąć pracy w niedzielę 31 października. Dodatek finansowy może dla nich stanowić skuteczną motywację.

bESUXhCR

Lidl chwali się przy tym, że jako jedna z pierwszych sieci wprowadził dodatek za pracę w niedzielę dla pracowników sklepów i magazynów, niezależnie od wymiaru etatu i stażu pracy. Łączny koszt wypłaconego dodatku od października do lutego 2022 roku wyniesie ponad 7 mln zł.

Pracownikom Lidla przysługuje też dzień wolny za pracę w niedzielę. Można go odebrać w ciągu 6 dni kalendarzowych poprzedzających lub następujących po takiej niedzieli. Dodatek za pracę w niedzielę osobom pracującym w marketach i magazynach ma wypłacić też Kaufland.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESUXhDm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(240)
wk2304
miesiąc temu
Przychodzi weekend to robią takie obroty że pracownik na cały etat na miękko powinien 3.5 -4 tys na rękę zarabiać.Za ten stres wytykania palcami za 2.6 na rękę sami sobie pracujcie. Za takie pieniądze ciężko jest wyżyć
Raf..
miesiąc temu
Niech powiedzą ile płacą w inne niedzielę dodatku 3 zł brutto i czemu się nie chwalą jacy dobzi są prorodzinni
madry
miesiąc temu
niech placa tyle co w lidlu w niemczech i to bedzie sprawiedliwe
bESUXhDn
Jaroi
miesiąc temu
Dzień wolny to się należy jak psu micha a te 70 dych niech sobie w buty wsadzą Ci co zbiją kasę będą w tym czasie z rodziną . A tak pozatym to niechwalili się że dla dobra pracowników będą 31zamknięci
Karol
miesiąc temu
Pracuję w święta oraz niedziele i nie na rzekam.
Kokosza
miesiąc temu
Zakaz handlu jakaś kpina wystarczy zajrzeć na dowolne Stare Miasto i przekonać się czy tam w niedzielę i święta pracują tylko właściciele i ich rodziny. A za odpowiednio wysoki dodatek świąteczny ludzie do pracy by się znależli. Dać zarobić a nie zakazywać !!!
wułefista
miesiąc temu
A ja 4 godzinki pracy wolne wekeendy 2 miechy wakacji i mam wszystko gdzieś.
Tomek1
miesiąc temu
Niech te pseudo managery idą do pracy do Lidla na kasę w niedzielę. Zarobią na te milionowe kredyty co pobrali na pokaz dla sąsiada.
dede
miesiąc temu
Wszystkie sklepy powinny być pootwierane w niedzielę, jedynie płaca za te dni powinna być godna np min 200-300% stawek godzinowych za prace w dni świąteczne. Stać na to wielkie sieci. Wypracowany w te dni zysk i tak im to pokryje. Ogólnie rzecz biorąc nie tylko w handlu powinno tak być. Ci którzy teraz pracują w różnych zawodach w dni świąteczne są słabo wynagradzani. Dodatki powinny stanowić w te dni 200-300% minimum obecnych stawek godzinowych. Tak samo do najniższej pensji nie powinny być wliczane dni świąteczne a niestety są. Skoro nie może być wliczane do najniższej płacy stażowe, nadgodziny oraz dodatki nocne to dlaczego są wliczane dodatki świąteczne??? Z definicji dodatek to dodatek i nie powinien być wliczany do najniższej płacy. Chyba czas to zmienić?
wlokus57
miesiąc temu
z 21 postulatow "wielkiej Solidarnosci" zostal jeden-Msza Swieta w niedzielew TV- duzo zostalo -nie
Kokosz
miesiąc temu
Wszystko powinno być otwarte w niedziele , kasa lepsza dla tych co chcą oczywiście pracować i było by ok. A nie odgórnie narzócają jak będzie nam lepiej
Roki
miesiąc temu
Nie ma jak praca na stacjach Orlenu Pana Obajtka. Brak czegokolwiek i praca za minimalną. Polecam ogłoszeń cała masa.
Wzz
miesiąc temu
A strajk włoski burakom zrobić i niech stoją godzinami przy kasach w kolejce
bESUXhDf
Wzz
miesiąc temu
A strajk włoski burakom zrobić i niech stoją godzinami przy kasach w kolejce
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić