Dodatkowa kasa dla seniorów. Polacy już zdecydowali

321

Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" przeprowadził specjalny sondaż dotyczący 14. emerytury. Czy takie świadczenie powinno zostać wprowadzane na stałe? Polacy odpowiedzieli.

Dodatkowa kasa dla seniorów. Polacy już zdecydowali
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Już na przełomie sierpnia i września ZUS wypłaci emerytom kolejne "czternastki". Tym razem ten dodatkowy zastrzyk gotówki wyniesie 1217,98 zł.

Wielu seniorów z niecierpliwością czeka na to wsparcie. Wszystko za sprawą szalejącej drożyzny, która doskwiera Polakom praktycznie na każdym kroku.

Czy "czternastka" powinna zostać wprowadzona na stałe?

Od jakiegoś czasu mówi się, że należy rozważyć kwestię wprowadzenia "czternastki" na stałe. Co na to Polacy?

Z sondażu Instytutu Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" wynika, że 59 proc. badanych chciałoby "czternastki" na stałe. 41 proc. respondentów jest na "nie".

Najstarsi Polacy oraz osoby, które zbliżają się do starości, na pewno są za czternastką. Z punktu widzenia starszych osób, zwłaszcza teraz, gdy ceny z dnia na dzień szaleją, taka czternastka na stałe byłaby cenną sprawą. Seniorzy na pewno docenią taką decyzję rządu - powiedziała "Super Expressowi" dr Elżbieta Ostrowska, przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Wspomniany sondaż wykonany został w dniach 23-25 maja. Próba to 1062 dorosłych Polaków.

Zobacz także: Gdzie największe wzrosty cen? "Drożeje właściwie wszystko"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić