Dodatkowa kasa dla seniorów. Skorzysta niemal 400 tysięcy osób!

0

W Sejmie przeforsowano zmiany w 500+ dla niesamodzielnych. Jest to korzystne dla niemal 400 tysięcy seniorów. Wiadomo, jakie zasady obowiązywać będą od marca 2022 roku.

Dodatkowa kasa dla seniorów. Skorzysta niemal 400 tysięcy osób!
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Już w czwartek senatorowie wezmą pod lupę ustawę o zatrudnieniu socjalnym. "Fakt" zaznacza, że właśnie w niej ukryte zostały zmiany dla osób niesamodzielnych.

W trakcie sejmowych prac dodano do rządowego projektu ustawy zapis zakładający zmiany w kryterium dochodowym w świadczeniu uzupełniającym, czyli 500+ dla osób niesamodzielnych. Są to osoby, które potrzebują pomocy w wykonaniu prostych czynności codziennych.

Kiedy przepisy zostaną uchwalone, takie osoby nie będą już musiały się martwić, czy waloryzacja emerytury lub renty nie pozbawi ich przypadkiem tzw. 500+ dla niesamodzielnych - donosi wspomniany tabloid.

Obecnie, jeśli świadczenie nie przekracza 1272,08 zł brutto, osoby niesamodzielne dostają co miesiąc 500 zł. Gdy tylko dochód jest wyższy, dodatkowe wsparcie pomniejsza się na zasadzie "złotówka za złotówkę". W przypadku dochodu na poziomie co najmniej 1772,08 zł, pomoc już nie przysługuje.

500 zł dla niesamodzielnych. O ile wzrosną progi?

W marcu próg dochodowy zostanie podniesiony o wskaźnik waloryzacji rent i emerytur. Jeżeli wyniesie on 5,9 proc., jak prognozują eksperci, to dodatkowe 500 zł dostaną ci, których świadczenia sięgną maksymalnie 1376,63 zł. Osoby niesamodzielne otrzymujące co najmniej 1876,63 zł, nie dostaną wsparcia.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić