Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Zauważyliście to? We wtorek w TVP przeszli samych siebie

540
Podziel się:

Od czasu powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki stał się on stałym "bohaterem" głównego wydania "Wiadomości" Telewizji Polskiej. We wtorek telewizja publiczna przeszła samą siebie. W jednym wydaniu "Wiadomości" jeden fragment wypowiedzi Tuska pokazano aż 6 razy.

Zauważyliście to? We wtorek w TVP przeszli samych siebie
We wtorkowym wydaniu głównym "Wiadomości" TVP jeden fragment wypowiedzi Donalda Tuska pokazano aż 6 razy (TVP)

Donald Tusk został zacytowany już na początku głównego wydania "Wiadomości" w trakcie zapowiedzi jednego z materiałów. Edyta Lewandowska, która prowadziła program we wtorek 18 stycznia, wspomniała o liderze opozycji już w 41 sekundzie, ilustrując wypowiedź fragmentem, w którym Tusk mówi o podwyżkach. To nie pierwszy taki atak na byłego premiera, jaki przypuszcza w ostatnim czasie TVP. A będzie tylko ostrzej!

Zwalnianie ludzi czy podwyżka – mówił Tusk w przywołanym fragmencie.
Donald Tusk i tradycja terapii szokowej – podsumowała Edyta Lewandowska.

Donald Tusk – "Wiadomości" TVP wspomniały o liderze opozycji aż sześć razy

Materiał poświęcony Donaldowi Tuskowi – zatytułowany: "Terapia szokowa" to nie lek na kryzys – został wyemitowany w drugiej połowie "Wiadomości". Już na wstępie Edyta Lewandowska sparafrazowała przytoczony wcześniej cytat lidera opozycji.

Zwolnienia pracowników lub podwyżka cen to szokująca propozycja Donalda Tuska udzielona przedsiębiorcy. Komentatorzy nie mają wątpliwości, przewodniczący PO po raz kolejny uderza w Polaków, a jego ewentualny powrót do władzy wiązałby się z cięciem programów społecznych, wzrostem kosztów życia i bezrobociem – zapowiedziała materiał Edyta Lewandowska.

Film, na którym Tusk mówi o zwalnianiu pracowników lub podwyżce cen, został odtworzony dwukrotnie. Najpierw we fragmencie wyemitowanym w 20 minucie i 25 sekundzie "Wiadomości", później 20 minucie i 32 sekundzie. Tusk pojawił się również – w trakcie wystąpienia – w 20 minucie i 40 sekundzie, dwie sekundy później pokazano ujęcie na twarz polityka, a po kolejnych 2 sekundach widzowie zobaczyli jego zaciśniętą pięść.

Lider Platformy Obywatelskiej rozwiązania problemu szuka – i tu cytat – w zwolnieniach albo podwyżkach cen – słyszymy głos narratora, po którym znów wyemitowano materiał z udziałem Donalda Tuska.
Albo chleb będzie droższy, albo ludzie musieliby stracić pracę – mówił Donald Tusk.
Strach pomyśleć, co by było, gdyby Donald Tusk dziś był premierem. Jaką miałby receptę? Zapewne nie wprowadzałby tarcz antykryzysowych czy osłon dla polskich rodzin, tylko właśnie zwalniałby ludzi i podwyższał ceny produktów – skomentował Jan Mosiński z Prawa i Sprawiedliwości.

- Taka uderzająca w Polaków postawa zszokowała nawet piekarza, z którym rozmawiał lider PO – stwierdził narrator, zanim w 21 minucie i 16 sekundzie nie przytoczył materiału o "zwalnianiu ludzi czy podwyżkach cen". Pokazano również ciąg dalszy, czyli odpowiedź piekarza.

Jedynym wyjściem jest podwyżka, właśnie pieczywa. Tylko też właśnie, pieczywo to jest praktycznie podstawowy produkt, który codziennie... Każdego powinno stać – argumentował piekarz w rozmowie z Tuskiem.
To Donalda Tuska najwyraźniej nie interesuje – podsumował narrator "Wiadomości".

Tusk na celowniku TVP. Będzie tylko ostrzej

Wypowiedź o "zwalnianiu ludzi i podwyżkach cen" można było zobaczyć jeszcze w 21 minucie i 57 sekundzie i 23 min 56 sek. "Wiadomości". Nie był to jednak jedyny raz i jedyny materiał, gdy Tusk został pokazany w negatywnym kontekście, ponieważ przytaczano również inne wypowiedzi lidera PO.

We wtorek, jeszcze zanim wyemitowano główne wydanie "Wiadomości" TVP, Wirtualna Polska informowała, że telewizja publiczna wzięła Tuska na celownik, a ataki na byłego premiera będą się tylko nasilać. Od czasu powrotu Donalda Tuska do kraju TVP konsekwentnie dąży do pokazania polityka opozycji w negatywnym świetle, m.in. poprzez przypomnienie negatywnych stron jego rządów.

Nie ma co jęczeć i ubolewać nad sytuacją, która nie jest teraz do zmiany. My nie zmienimy Jacka Kurskiego i nie odzyskamy dla społeczeństwa mediów, które zostały zgwałcone przez PiS-owską władzę. Trzeba wygrać wybory mimo tej propagandy, mimo tych miliardów złotych wydawanych na codzienne kłamstwo - mówił niedawno sam Tusk.
Zobacz także: Zobacz też: Rzecznik rządu wzburzony. Tak odpowiedział Tuskowi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(540)
Dwie propagan...
5 miesięcy temu
Jedna rządowa a druga z katolicka z Oj.Rydzykiem !!!
Mamy
5 miesięcy temu
do czynienia z propagandą i schizofrenią TVPiS która tylko kąsa,sapie i syczy jak wąż i tak kółko to samo pan Kurski zrobił atrapę z telewizji Polskiej !!!
Haha
5 miesięcy temu
Lepsze były zabawy dziennikarzy tvnu w hitlerow w lesie hahaha
gość
5 miesięcy temu
Ciekawe, gdzie ci 'dziennikarze' z TVPiS niedługo znajdą inną pracę? Czy się nad tym zastanawiają? ;)
Normalny
5 miesięcy temu
Chyży rój.
Adam N 1973
5 miesięcy temu
Na pewno gdyby rządziła PO to większość firm by upadła z powodu nieustannych lockdownów i braku tarcz pomocowych. Bezrobotnych byłoby teraz 6 milionów. Platforma podniosłaby też stopy procentowe do 10%, więc oprocentowanie kredytów wyniosłoby ponad 20%.
Nina
5 miesięcy temu
Polacy nie lubią Tuska, pamiętają jak rządził Polską i jak wiele złego nam wyrządził. Ktoś kto ma niemieckie korzenie nie może być w polskim rządzie bo nie będzie działał na korzyść Polaków tylko Niemców.
echo..
5 miesięcy temu
żeby nie mówił ,że o nim nikt w tv info czy 1 nie mówi , ma reklamę darmową tylko wystarczy mądrze mówić -- problem w tym ,że nie ma nic ciekawego , korzystnego dla społeczeństwa powiedzieć -- nie mówią źle mówią źle -- to co wy chcecie by klaskali tak jak TUSK ?/-- KLASKAJĄ LUDZIE CO NIE POTRAFIĄ BYC ASERTYWNI I NIE POTRAFIĄ PRZEDSTAWIĆ MĄDRYCH SKUTECZNYCH KORZYSTNYCH DLA SPOŁECZEŃSTWA ROZWIAZAŃ OPOZYCJI TOTALNEJ WSZYSTKO JEST ŹLE --ZDECYDOWAĆ SIE PO CO DO POLITYKI POSZLIŚCIE ??/ DLA SPOŁĘCZEŃSTWA PRACOWAĆ CZY SWOJE SPRAWY REALIZOWAĆ ????
Janek
5 miesięcy temu
To są ludzie którzy mają fobie na temat Tuska,szczególnie ten mądrala czleczek.ale już niedługo bo PiS przegra wybory i wtedy nawet nikt ich nie zatrudni do sprzątania ulic.
Kim
5 miesięcy temu
Korea Północna TVP
Suweren
5 miesięcy temu
Przyjdzie czas ze wszyscy obecni dziennikarze którzy pracują dla propagandowej TVP nie beda mieć nigdzie pracy. Będziecie skreśleni przez społeczeństwo. To samo dotyczy wszystkich polityków którzy działają na niekorzyść państwa polskiego.
Po prostu SZO...
5 miesięcy temu
W Srode było to samo. Przez 10 min tylko Tusk. No i oczywiście jaka to Polska gospodarka się rozwija jak firmy dobrze znoszą kryzys jak to inwestują w firmy jak to tarcze pomagają itd itp. Na trzeźwo tego nie da sie słuchać, bo człowiek inteligentny wie ze jest inaczej.
lll
5 miesięcy temu
Pali się reżimowym grunt pod stopami, oj pali się.
normalny
5 miesięcy temu
rajmund miał rację ... wobec dwóch braci czyli jego synów że doprowadzą do ruiny Polski i podzielenia społeczności
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić