aktualizacja 

Dodatkowe pieniądze na stałe? Ważna deklaracja

32

W trakcie rozmowy z "Super Expressem" premier Mateusz Morawiecki pokusił się o ważną deklarację z punktu widzenia seniorów. Szef rządu precyzyjnie wypowiedział się na temat planów dotyczących trzynastej i czternastej emerytury.

Dodatkowe pieniądze na stałe? Ważna deklaracja
Premier Mateusz Morawiecki (Kancelaria Premiera, YouTube)

Trzynasta emerytura ma wartość emerytury minimalnej i rokrocznie trafia na konta emerytów oraz rencistów. W 2021 i 2022 roku ZUS dodatkowo wypłacał "czternastkę". Seniorzy otrzymywali ją w drugiej połowie roku.

Niektórzy obawiają się przyszłości tych świadczeń. Część starszych osób uważa, że rząd może wycofać się z pomysłu wypłaty czternastych świadczeń. A co na to premier Mateusz Morawiecki?

Trzynastka i czternastka będą dalej utrzymane. Jeśli będziemy nadal rządzić, wpiszemy 14. emeryturę do ustawy, żeby stała się dodatkiem sformalizowanym - poinformował szef rządu w rozmowie z "Super Expressem".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Putin jest zdeterminowany". Gen. Bieniek wyjaśnia sytuację na froncie

Odnosił się też do waloryzacji, która w 2023 roku będzie bardzo wysoka. - W 2023 r. będzie też absolutnie rekordowa waloryzacja. Na wsparcie emerytów, czyli na waloryzację, trzynastkę i czternastkę przeznaczymy w sumie ok. 70 mld zł - podkreślał Morawiecki.

Mateusz Morawiecki premierem od pięciu lat

11 grudnia minęło pięć lat, odkąd Mateusz Morawiecki został premierem. Do okresu działalności w tej roli polityk nawiązał podczas wywiadu dla "SE". - To było na pewno bardzo wymagające pięć lat moich rządów. Było dużo zmagań, których się nie spodziewałem, jak pandemia, czy wojna. I duże napięcia makroekonomiczne, czy galopujące ceny - zaznaczał.

To wszystko trzeba było przydusić. Bardzo się cieszę się, że udało się uratować miejsca pracy, bo bezrobocie było przez lata w Polsce największą zmorą, ludzie bardzo się bali bezrobocia. A dziś to praca szuka człowieka, a nie człowiek pracy - spostrzegał Morawiecki.

Wskazał również, z czego najbardziej jest dumny. Chodzi o trzynastą i czternastą emeryturę.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić