Elon Musk dokonał niemożliwego. Historyczny wyczyn

61

Majątek Elona Muska jest obecnie szacowany na ponad 202 mld dol. Tym samym Musk stał się drugim człowiekiem w historii, którego majątek nominalnie przebił poziom 200 mld dol.

Elon Musk dokonał niemożliwego. Historyczny wyczyn
(Instagram)

Majątek Elona Muska jest szacowany przez Bloomberga na 202 mld dol., co daje mu tytuł najbogatszego człowieka świata. Jeszcze do niedawna miał ok. 190 mld dol., ale od początku 2021 r. udało mu się już porządnie wzbogacić.

Taki skok to efekt wzrostu akcji Tesli. Te od początku 2021 r. podrożały o 23 proc., a w ciągu ostatnich 12 miesięcy o 680 proc. Majątek Elona Muska opiera się głównie na akcjach Tesli i SpaceX, gdzie posiada odpowiednio 20 proc. i 48 proc. udziałów. Nie dalej jak grudniu Musk utrzymywał, że wcale nie jest taki bogaty.

Ludzie myślą, że mam dużo pieniędzy. Tak naprawdę nie mam. Posiadam akcje SpaceX i Tesli, i zadłużenie - mówił podczas rozprawy sądowej.

Elon Musk, mając majątek wart ponad 202 mld dolarów, stał się drugim, po Jeffie Bezosie, człowiekiem, który przekroczył 200 mld dolarów. Według nieoficjalnych doniesień wcześniej taki majątek zgromadzili m.in. Władimir Putin i Muammar Kadafi. To jednak nigdy nie zostało potwierdzone.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić