aktualizacja 

Elon Musk jest o tym przekonany. Taki majątek ma Putin

Elon Musk zaskoczył dziennikarza swoją odpowiedzią, której udzielił podczas wywiadu. Jak twierdzi, wcale nie jest najbogatszym człowiekiem na świecie, wbrew temu, co pokazują oficjalne dane. Uważa, że miejsce to piastuje ktoś inny. Ktoś dobrze dziś znany całemu światu...

Elon Musk jest o tym przekonany. Taki majątek ma Putin
Elon Musk nie jest najbogatszy na świecie? (via Getty Images)

Elon Musk jest oficjalnie najbogatszym człowiekiem na świecie. Dyrektor generalny Tesli w 2021 r., podczas pandemii, wspiął się na 1. miejsce niemal z dnia na dzień - przebojem. Jego wartość netto wyceniana jest dziś na ok. 260 miliardów dolarów. To ponad 1,1 biliona złotych, biorąc pod uwagę kurs dolara z końca marca 2022 r.

Jak jednak uważa Elon Musk, wiara w oficjalne rankingi to błąd. W rozmowie ze znanym biznesmenem i dziennikarzem - Mathiasem Döpfnerem, prezesem spółki Axel Springer, wyznał, że wierzy w to, iż to Władimir Putin jest na 1. miejscu.

Myślę, że Putin jest znacznie bogatszy ode mnie - stwierdził z przekonaniem Elon Musk (cyt. przez serwis www.unilad.co.uk).

Majątek Władimira Putina

W 2017 r. media obiegła wieść o majątku Putina. Jego wartość oficjalnie nie jest nikomu znana. Nic więc dziwnego, że uchylenie rąbka tajemnicy przez Billa Browdera, biznesmena z Wielkiej Brytanii, tak rozgrzało głowy ludzi na całym świecie.

I choć to tylko spekulacje, to jednak Browder wyznał, że wierzy, iż Putin "zgromadził aż 200 miliardów dolarów nieuczciwie zdobytych zysków". Biorąc pod uwagę, jak wartość majątku danego miliardera może zmienić się w ciągu kilku dni, a tak było to w przypadku Elona Muska (przykładowo - w listopadzie majątek Muska w dwa dni powiększył się o 50 mld), można przypuszczać, że majątek Putina mógł zwiększyć się, albo dramatycznie zmniejszyć. Czy jednak dziś faktycznie ma więcej pieniędzy niż Elon Musk? Tego nie wie nikt.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić