aktualizacja 

Niepokojące wideo z Gruzji. To Rosjanie

Rosjanie utknęli pod Kijowem i zupełnie nie radzą sobie z ofensywą na północy Ukrainy. W związku z tym Kreml zarządził mobilizację wszystkich jednostek w regionie. Media obiegło nagranie rosyjskiej kolumny wojskowej z Osetii Południowej w Gruzji. Wycofywani stamtąd żołnierze mają najprawdopodobniej wziąć udział w inwazji na Ukrainę.

Niepokojące wideo z Gruzji. To Rosjanie
Media społecznościowe obiegło nagranie rosyjskich czołgów wyjeżdżających z Gruzji (Twitter)

W sieci pojawił się film przedstawiający kolumnę rosyjskiego wojska w Gruzji. Nagranie ukazuje, że żołnierze przemieszczają się na północ. Kilkunastosekundowy klip opublikował w sieci analityk ds. stosunków międzynarodowych dr Wojciech Szewko.

Rosyjskie czołgi wyjeżdżają z Gruzji. Kierują się na północ

Nie jest jasne, gdzie dokładnie zostało wykonane nagranie. Na filmie widać rosyjskie czołgi i transportery opancerzone, stojące na poboczu drogi. Na niektórych maszynach powiewa biało-czerwono-żółta flaga Osetii Południowej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rosja wycofuje żołnierzy z Gruzji. Chce skierować ich do ataku na Ukrainę

Osetia Południowa to terytorium należące do Gruzji. W 2008 roku na teren gruzińskiej autonomicznej republiki wkroczyły rosyjskie wojska. 16 listopada 2011 roku Parlament Europejski uchwalił rezolucję uznającą obecność Rosjan w Osetii Południowej za bezprawną okupację tych terenów.

Teraz Rosjanie wycofują siły z Gruzji, najprawdopodobniej po to, aby skierować je na Ukrainę. Inwazja zbrojna nie przebiega bowiem po myśli Władimira Putina. Rosjanom nie udało się zająć Kijowa ani żadnego dużego miasta. Na każdym kroku żołnierze napotykają zażarty opór strony ukraińskiej.

Obejrzyj także: Ukraina uległe żądaniom terytorialnym Rosji? "Myślę, że to jest nierealne"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić