Elon Musk odda swój majątek? Postawił warunek

75

Najbogatszy człowiek na świecie Elon Musk odniósł się do kontrowersyjnych komentarzy dyrektora Światowego Programu Żywnościowego na temat jego majątku. Szef Tesli powiedział, że sprzeda akcje spółki, jeśli ONZ udowodni, że te pieniądze rzeczywiście mogą "rozwiązać problem głodu na świecie".

Elon Musk odda swój majątek? Postawił warunek
Elon Musk odpowiedział ONZ (Getty Images, © 2021 Bloomberg Finance LP)

W ubiegłym tygodniu dyrektor Światowego Programu Żywnościowego stwierdził, że zaledwie 2 proc. fortuny Muska wystarczyłoby, by rozwiązać problem głodu na świecie. W rozmowie z CNN David Beasley wezwał Muska i Jeffa Bezosa, aby ponownie zastanowili się, na co lokują swoje pieniądze.

Miliarderzy muszą teraz zrobić krok naprzód, jednorazowo. 6 miliardów dolarów na pomoc 42 milionom ludzi, którzy dosłownie umrą, jeśli do nich nie dotrzemy. To nie jest skomplikowane - stwierdził dyrektor Światowego Programu Żywnościowego w rozmowie z CNN.

Musk odpowiada ONZ. Odda swoje pieniądze?

Elon Musk nie omieszkał odnieść się do komentarzy urzędnika ONZ na Twitterze.

Jeśli WFP [Światowy Program Żywnościowy – przyp.red.] może opisać w tym wątku na Twitterze dokładnie, jak 6 miliardów dolarów rozwiąże głód na świecie, sprzedam akcje Tesli już teraz i zrobię to - napisał Musk.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Ale musi to być księgowość typu open source, aby opinia publiczna dokładnie widziała, na co wydawane są pieniądze" - dodał szef Tesli w kolejnym poście.

W odpowiedzi na tweety Muska Beasley zapewnił, że posiada systemy zapewniające przejrzystość i księgowość typu open source. "Twój zespół może przejrzeć i współpracować z nami, aby być całkowicie tego pewnym

Porozmawiajmy: to nie jest tak skomplikowane jak Falcon Heavy, ale stawka jest zbyt duża, żeby przynajmniej nie porozmawiać. Mogę lecieć do ciebie następnym lotem. Wyrzuć mnie, jeśli nie spodoba ci się to, co usłyszysz! - napisał Beasley.

Wyjaśniając swoje poprzednie komentarze, Beasley kontynuował: "6 miliardów dolarów nie rozwiąże problemu głodu na świecie, ale zapobiegnie niestabilności geopolitycznej, masowej migracji i uratuje 42 miliony ludzi na krawędzi głodu. Bezprecedensowy kryzys i doskonałą burzę z powodu Covid/konfliktu/kryzysów klimatycznych".

Zobacz także: WHO ostrzega: końca pandemii nie widać. "Jesteśmy w decydującym momencie"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić