Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|

ONZ szacuje. Taki proc. majątku Muska rozwiąże światowy problem głodu

38
Podziel się:

Elon Musk jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Majątek netto szefa Tesli sięga prawie 289 miliardów dolarów. Zaledwie 2 proc. jego fortuny wystarczyłoby, by rozwiązać problem głodu na świecie - twierdzi dyrektor Światowego Programu Żywnościowego ONZ.

ONZ szacuje. Taki proc. majątku Muska rozwiąże światowy problem głodu
Elon Musk jest najbogatszym człowiekiem na świecie (Getty Images, Samuel Corum)

Niewielka grupa niezwykle zamożnych osób mogłaby pomóc rozwiązać problem głodu na świecie zaledwie ułamkiem ich majątku - twierdzi dyrektor Światowego Programu Żywnościowego ONZ. David Beasley wezwał Elona Muska i Jeffa Bezosa, czyli dwóch najbogatszych ludzi na świecie, aby ponownie zastanowili się, na co lokują swoje pieniądze.

Miliarderzy muszą teraz zrobić krok naprzód, jednorazowo. 6 miliardów dolarów na pomoc 42 milionom ludzi, którzy dosłownie umrą, jeśli do nich nie dotrzemy. To nie jest skomplikowane - stwierdził dyrektor Światowego Programu Żywnościowego w rozmowie z CNN.

Według Bloomberga wartość netto majątku Elona Muska to prawie 289 miliardów dolarów. Oznacza to, że by rozwiązać problem głodu na świecie, wystarczyłoby zaledwie 2 proc. jego fortuny.

Miliarderzy wzbogacili się w trakcie pandemii

Według Institute for Policy Studies i Americans for Tax Fairness majątek amerykańskich miliarderów od początku pandemii COVID-19 prawie się podwoił. W październiku osiągnął 5,04 biliona dolarów.

Z drugiej strony, nawarstwienie kilku kryzysów, takich jak zmiany klimatyczne i pandemia koronawirusa, doprowadziło do tego, że wiele narodów znalazło się na skraju głodu. Z raportu WFP wynika, że w obliczu ostrego kryzysu głodowego stoi połowa ludności Afganistanu - 22,8 miliona ludzi. Pilnej pomocy potrzebuje również 5,2 mln ludzi w regionie Trigraju.

Zobacz także: Grondecka: logistyka jest teraz nieco trudniejsza. Najświeższa relacja z Afganistanu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(38)
Anonim
8 miesięcy temu
Musk to wolny człowiek i bez jego zody i chęci nie weźmiecie nawet 0,0000000000000000000000000001% jego majątku.
Kkk
8 miesięcy temu
Trumna kieszeni nie ma pamiętajcie rodzimy się nie nadzy bez niczego za życia walczymy o wszystko umierając nie zabieramy nic i taka to jest esencja życia przeminie jak wiatr
zabawne
8 miesięcy temu
Rozwiązywanie problemu braku pożywienia przez dofinansowywanie szarańczy :)
"intelektóali...
8 miesięcy temu
Tak samo, jak rozwiązaniem problemu alkoholizmu, jest dofinansowywanie alkoholików.
dokarmianie s...
8 miesięcy temu
rozwiąże ... na tydzień :)
Najedzone kró...
8 miesięcy temu
Podkarmić Afrykę, by mieli siłę się rozmnażać.
PRZEKRETY
8 miesięcy temu
TO JEDEN Z TAKICH CO MU REPUBLIKANIE AMERYKANSCY ZAPEWNILIPRAWO DO NIEPLACENIA TAKSOW
Pytanko
8 miesięcy temu
Może Obajtek pomoże?
Marrk
8 miesięcy temu
Czego ten czlowiek nie rozumie? Dostarczenie pozywienia nie rozwiazuje problemu. Rozdawanie pieniedzy czu jedzeni nic nie rozwiazuje, tylko tymczasowo , pozrnie naprawia problem. Potrzebna jest edukacja, infrastuktura, systemy, organizacja, odpowiedzialna polityka itd. A to juz dziura bez dna. Co nie znaczy by pomagac, wspierac.
wędka
8 miesięcy temu
Szkoda człowieka gdy cierpi ale czy nakarmienie rozwiąże problem? Nieraz jest tak że jak głodujący się naje to spłodzi kolejnych głodujących. Nakarmić tak, ale dać też pracę i nauczyć podstaw ekonomi, żeby wiedział na ile dzieci go stać.
Henryk
8 miesięcy temu
6 mld to tylko 1% rocznych wydatków USA na zbrojenia
kohelet
8 miesięcy temu
Marność.Wszystko marność.Jakim przyszedłeś,takim odejdziesz.A co dalej,tylko BÓG wie.
Salceson
8 miesięcy temu
Znowu o alimentach na nieróbstwo.
Gdbj
8 miesięcy temu
A co robia w tymnkierunku pansttwa wyobrazcie sobie ze w samych podatkach w polsce przez rece wlac przechodzi ponad 7p procent wartosci calegobobrotu handlowego {dochodowy 19-32 proc+vat 23proc+akcyza+skladki+danina solidarnosciowa+ podatek od nieruchomosci}. Nikt nie pytano te pieniadze, tylko zaglada do kieszeni przedsiebiorca
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić